IE8'deki bilinen açık, 7 aydır kapatılmadı!

Dünyanın en çok kullanılan tarayıcısında 7 aydır bilinen açığın hala kapatılmadığını biliyor musunuz

  • Zeynel A. Öztürk
IE8'deki bilinen açık, 7 aydır kapatılmadı!

Dünyanın en çok kullanılan web tarayıcısı olmayı sürdüren Internet Explorer 8'deki bir sıfırıncı-gün açığı, Microsoft tarafından 7 aydır kapatılmadı.

Açık, Zero-Day Initiative'de bu hafta yayınlanan bilgiye göre hacker'ların tarayıcı üzerinde zararlı bir web sitesi veya dosya yoluyla "keyfi kod" çalıştırmaya izin veriyor. Ekim 2013'te sorundan haberdar edilen Microsoft ise henüz onu kapatmak için harekete geçmedi. Bir Microsoft yetkilisinin Cnet'e yaptığı açıklamaya göre ise açığın kullanıldığına dair herhangi bir kanıt bulunmuyor.

Net Applications'ın rakamlarına göre dünya çapında yüzde 21.14'lük kullanım oranına sahip Internet Explorer 8'deki açığın Microsoft tarafından ne zaman kapatılacağına dair henüz herhangi bir bilgi yok.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

ie 8 kullanmasınlar diye yapıyorlardır

Bence kapatmasınlar eğer eski internet explorer kullanırlarsa böyle olur.

siz hala . ie nin beş para etmediğini bilmiyormusunuz.

Aklı olan zaten İE kullanmaz :D

microsoft klasiği

Net Applications Microsoft firmasıdır, güvenilemez...

Kaç senelik tarayıcı. Aslında olması gereken her yeni tarayıcı çıktığında öncekine desteği kesmek. Diğer tarayıcılar öyle yapıyor diye biliyorum.

Hic sasirmadim. Ie yi en son 1996 yilinda kullanmistim. Opera dan memnunum.

Mac kullanıcısıyım ama hakkını da vermek gerek. Internet Explorer ın son sürümünün o metro versiyonunu çok sevdim. Dokunmatik aletlerle kullanımı çok zevkli.

Bir klasik bu artık öğrenemediniz mi ?

artık java css html5 gibi destekler ie8 gibi taraycılarda desteklenmiyor o yüzden yeni nesile taşımak için eski revizyonu unutuyorlar ve üzerlerine xp gibi yoğun talep olmayınca uğraşmıyorlar

Sen de yorum yaz