Firefox 4 RC ve IE9 RC'nin ilk kapışması!

Firefox 4 ve IE9'un RC sürümleri farklı testlerde karşı karşıya getirildi! İşte sonuçlar...

Firefox 4 RC ve IE9 RC'nin ilk kapışması!

Firefox 4 RC ve IE9 RC'nin ilk kapışması!
SunSpider testleri. Daha küçük değerler daha iyi (milisaniye)

Hız testleri

Conceivablytech, iki tarayıcı arasında çeşitli hız testleri gerçekleştirmiş. JavaScript, Flash ve HTML5'e odaklanan ilk testte Sunspider, V8, Mozilla Kraken ve Celtic Kane kullanılmış.

JavaScript: Sunspider testlerinde Microsoft şu an tüm tarayıcıların önünde bulunuyor. Firefox 4 RC1 ise Microsoft'un yaklaşık yüzde 10 gerisinde. Ancak Firefox, Celtic Kane ve V8'de önde, Kraken testinde ise farklı şekilde galip geliyor. Bu sonuçlar iki tarayıcının da JavaScript'te hızlı olduğunu ve ortalama bir gezintide farkın hissedilmeyeceğini gösteriyor.

SunSpider testleri. Daha küçük değerler daha iyi (milisaniye)

Okuyucu Yorumları

Toplam 35 Yorum

ikiside iyi ama Firefox daha kulanışlı güvenlik olarak İE9

Bunların tam sürümü çıkana kadar Chrome'un bir yeni sürümü daha çıkar :)

ie9 süper olmuş.

Internet Explorer 9'un ne kadar iyi olduğu tekrar ve tekrar vurgulanmış durumda. Firefox 4'ün de azımsanmayacak derecede iyi olduğunu sonuçlar gösteriyor. Internet Explorer ve Firefox kendilerini aşmış durumdalar... :D Herşey bizim için! Teşekkürler! :D

ie9 bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış anlaşılan ie8'e göre bayaa sağlam bi tarayıcı çıkarmış ortaya eski yerini alacak gibi duruyor ama önümüzdeki süreç gösterecek nasıl bi potansiyele sahip olacağını

hiç eklenti kullanmazsak bu sonuçlar değerlendirilir ama ff eklentileri saysinde 2*ie eder

Bu testlerin aynısını ben yaptım ff4 rc daha iyi sonuçlar alıyor.

Firefox fanatiği olarak- IE'yi hiç bukadar iyi görmemiştim, yaklaşık 1 aydır IE9 RC sürümünü test ediorum- bi kaç eksiklik dışında oldukça hızlı olmuş- Firefoxta 10'a yakın eklenti kullanıyorum ve hepside internettteki işlerim için oldukça yararlı ve bu eklentilere rağmen IE9 geçiş yapmayı düşünüyorum çünkü FF 3.6.14 ve 3.6.15 çok yavaş, FF4 işler değişirse tabiki Forever FF
3 F kuralı
F FF

IE9 ZATEN EN İYİSİYDİ VE HEP ÖYLE KALACAK BEYLER...!!!
pis tilkiyi avlayacak diye söylemiştim ve şimdi postunu paspas yapmış...!!!

IE9 birde güvenlik olarak firefozzztırrik' ten çok çok daha güvenli...!!! eğer bana inanmazsanız, hacker' ların tarayıcılar hakkında ki makalelerini okuyun...

saygılarrrr.r.rr

google enbüyük bence explorer ekran desibelindeki tansiyon sorunu aşamamış en sükse ürünlerde yırtıgını dikemiyen terzi gibidir

Bence firefox ie9 u dövecek..

Chrome Acid3 testinden 100 puan alıyor. (ie 12 puan) Javascript testinde en hızlı yine Chrome.
ie sürekli Facebook'ta sayfa yüklenemedi hatası verirken, Firefox ve Chrome'da sorunsuz çalışıyor sayfalar.
Firefox eklentileri ile süper bir tarayıcı hele ki Adblock Plus eklentisi sayesinde internette reklamsız dolaşabiliyorsunuz.
Nedendir bilmiyorum ie bana çok itici geliyor.
Bu kadar kullanışsız bir tarayıcının yeni sürümü çıkmış. Çok da önemli değil. Bu testler biraz yandaş medya sonuçları gibi geliyor bana.

he hani chorme yoksa ie korktu mu chormeye cikmaya?

araya chrome yide koysalar daha iyi olcakti.

Firefox'un ilk beta sürümlerini hatırlyorum. Firefox 3 çıkacağı zaman yaşanan indirme çılgınlığına bende sayfada saatlerce bekleyerek tanık olmuştum. Şimdi ise 4. sürüm doğum aşamasında. Son beta aynı zamanda kararlı sürüm sanırım. Bir süredir kullanıyorum ve sonunda chrome 2. tarayıcım olacak gibi. Tekrar firefox'a döneceğim. Web site görüntülemede chrome sorunlar yaşıyor. Aslında sorun chrome'dan kaynaklı değil, sorunlu siteyi kodlayan sorunlu ama son kullanıcı buna aldırmıyor. Firefox 4'ü merakla bekliyorumç

ie9 RC görünüm olarak güzel ama performans ve eklentiler konusunda
ff4 RC daha iyi gibi gözüküyor

donanım hızlandırmasının kalitesinde ve html5 de ie9'u firefox 5 ve chrome 12 den önce geçen olmaz :)

1 gb ramli notebooklarda çok kasıyor ie9. bence sayfa kurtarma seçeneğini opsiyonel hale getirmemiler. sekmelerin hepsi ayrı olarak işlemciye yük bindiriyor ve yavaş bilgisayarlarda çok ağır çalışıyor. Firefox bu yönden ie9 a göre daha hafif ve esnek. Performans olarak firefox, hız olarak ie9 daha iyi.

tüm tarayıcıları bir yana alıp ie yi bir yana almak lazım 14 martta ie hepsinden üstün olarak çıksa bile diğer tarayıcılar devamlı geliştirildiklerinden ve kullanıcılarla anlık iletişim kurup yenilikleri hemen uyguladıklarından yine diğer tarayıcılar ie yi geçecek. Uzun lafın kısası ie nin tahtı çıktığı bir kaç gün sürecek.

edipciftci ie'nin en güvenli olması normal bir şey. Sonuçta kodları kapalı. Popüler tarayıcılar içinde ie'den başka kodları kapalı olan tarayıcı yok. Hatta açık kaynak tarayıcılar olmasa ie'nin şimdiki hali de olmazdı. Firefox'da veya Chrome'de hacker dış kabuktan bir yolunu bulamazsa kaynak kodlarından bir açık bulup içeri giriyor. ie kodlarını kapalı olduğu halde nerdeyse Firefox ve Chrome'dan daha çok güncelleniyor. Şimdi buna da bak ie daha çok güvenli daha çok güncelleniyor dersin; acaba daha güvenli olduğu için mi yoksa kabuğunun altında bilinmeyen bir çok açığı olduğu için mi bu kadar çok güncelleniyor.

Firafox 4 RC harika olmuş. umarım final sürümünde birkaç açık kalmıştı onları da kapatırlar. çok sevdiğim statusbar'ı kaldırmışlar onun yerine eklenti eklemişler. 'Status 4 Evar' eklentisini kurdum ve herşey yolunda. Forza Firefox!

sevgili Internet Explorer'ın rakibi yine her zaman ki gibi kendisidir. bu ucube tarayıcılar asla ve asla ie'nin rakibi olamaz.

işte gerçek lider işte gerçek kalite! teşekkürler microsoft!

chrome ilk önce sayfa açılırken yapılan gecikme ve resimlerin sonradan görüntülenmesi gibi saçma sapan buglarını düzeltsin belki o zaman ciddiye alıp test sonuçlarına sokarlar :)

ie9 nere Firefox 4 nere? en baştaki fark eklenti farkı!

eklenti desteği olmadıktan sonra ne yapayım ie9 olmuş ie130 olmuş?

BEN İE 9 KULLANIYORUM HIZ OLARAK ÇOK MEMNUNUM ÖZELLİKLE SAYFA KURTARMA SECENEĞİ VE DONDUĞU ZAMAN ÇABUK CEVAP VERMESİ MUKEMMEL

Helal olsun microsoft kral internet explorer 9.

firefox daha iyi be kesinlikle ikiside var ama ben firefox u kullanıyorum kaç para almışlar ie9 daha iyi diye soylemek için

açığı ms pazertesi kapatıyormuş peki mac den ne haber mac kulananların durumu daha vahim neyse mac kulananlarda etkilenmez zaten mac alanların hepsi win7 kuruyor yanınada ie9 kurar olurbiter ff4den ie9 rc daha hızlı nede olsa.

Ne İe 9'u peh Firefox 3.6.16 İe 9'dan 2 3 kat daha hızlı ana sayfaları hızlı yüklüyor İe 8 sadece ondan sonra bekletiyor sayfaları açmak için 4 5 saniye ne yapayım ben böyle bir tarayıcıyı.

Ya İE 9 'u da denedim FF 4 'ü de denedim... İe9 makinayı çok kasıyor... Sekmelerin yeri hiç iyi değil. 2-3 sekmede sorun yok ama 7-8 sekme açtınızmı nerde ne var anlaşılmıyor... Adres ile sekmeleri aynı satıra koyunca .oku çıkmış bnece...
Ayrıca 10 sekmeden sonra ie9 çöküyor...
Chrome sistemle uyumlu değil zaman zaman sapıtıp çöküyor. (chrome'da en çok tilt olduğum olay ise görev çubuğunuzu gizli kullandığınızda ortaya çıkıyor. Sayfada iken zaman zaman - çoğu zaman görev çubuğu fare ile üstüne gelindiğinde ortaya çıkmıyor. Sayfayı indirip bakmanız gerekli... Bu çok sinir bozucu birşey... )
Opera iyi hoş cpu'ya fazla yük bindirmeyen bir tarayıcı (ama bir türlü alışamadım ve zaman zaman flashı bol sitelerde sıkıntı çıkartıyor...)
Bu nedenle her zaman Firefox diyor ve geri kalan ıvır zıvıra yüz vermeyin diyorum... Başta İE xx olmak üzere :D

Firefox artık bitti yeni lider internet explorer 9 testler açıkça ie9'un farkını ortaya koymuş internet explorer 9 firefox 4'ten 3 kat daha hızlı.

Sekmeleri alt satıra alabilirsiniz.
Öyle bilmeden her şeyi eleştirmeyin.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir