IFA 2016'nın en iyileri!

Sony Xperia XZ, Samsung Gear S3 ve diğerleri... Berlin'deki dev teknoloji fuarı IFA 2016'da öne çıkan en iyi 10 ürünü seçtik!

IFA 2016'nın en iyileri!

Berlin'deki IFA 2016, aklımızda kalacak bir dizi cihazı ortaya çıkararak kapılarını kapattı. Yeni telefonlardan laptop-tablet melezlerine, Almanya'nın en büyük teknoloji etkinliğinin en iyilerini aşağıda bir araya getirdik.

1. Sony Xperia XZ

1. Sony Xperia XZ

X serisinin gerçek amiral gemisi, IFA 2016'da ortaya çıktı. Sony Xperia X'in tasarımını bir adım öteye taşıyan XZ, fotoğrafçılığa odaklanıyor ve su geçirmezlik özelliğiyle geliyor. Yakında Android Nougat'a yükseltilme sözüyle gelen Xperia XZ, X ve Z serilerinin en iyi özelliklerini üzerinde buluşturuyor.

2. Asus ZenWatch 3

2. Asus ZenWatch 3

Yeni Snapdragon Wear 2100 yonga setiyle gelen yuvarlak ZenWatch 3, Huawei Watch ve Moto 360 gibi diğer dairesel modellerin yanında yeni bir seçenek haline gelecek. Göz alıcı stiliyle Asus ZenWatch 3'ün yok sayılamayacak bir saat olacağını düşünüyoruz.

3. TomTom Touch

3. TomTom Touch

TomTom Touch sıradan fitness takip bilekliklerinden farklı görünmeyebilir. Bu bir bakıma doğru ancak TomTom Touch'u farklı yapan bir yönü var: Vücut yağı hesabı. Cihazın üzerindeki düğmeye bastığınızda vücudunuza zararsız bir elektrik sinyali gönderiliyor ve bu şekilde kas kütlesiyle yağ arasındaki denge belirleniyor. Sonuçların ne kadar isabetli olduğu tartışılabilir, ancak bu tür bir işlevin bileğe geldiğini ilk defa görüyoruz.

4. BeoSound 1

4. BeoSound 1

Band & Olufsen'in yeni hoparlörlerinin ses kalitesi, en az görüntüsü kadar iyi. Silindir şeklindeki tasarımı, üreticiye göre hoparlörlerin 360 derece ses sunmasını sağlıyor. Pek ucuz olması beklenmiyor ancak sanırız bakmakla da yetinebiliriz.

5. Samsung Gear S3 Frontier

5. Samsung Gear S3 Frontier

Samsung Gear S3 Classic ve Samsung Gear S3 Frontier olmak üzere iki farklı modelle IFA 2016'da tanıtılan yeni Gear S3'ün çerçevesi, Gear S2'de olduğu gibi dönüyor. Tizen OS ise yine benzer şekilde çalışıyor. Saat eskisinden daha büyük ve pili eskisinden daha hızlı dayanıyor. Always On Display ise pilinizi tüketmeden 16 milyon rengi görüntüleyebiliyor. Tek kelimeyle müthiş. Bakalım Apple, yeni saatiyle Gear S3'e nasıl bir cevap verecek.

6. Acer Predator 21 X

6. Acer Predator 21 X

21 inç'lik bu devasa laptop, kavisli ekranı ve çift Nvidia GeForce GTX 1080 masaüstü ekran kartıyla oyun tutkunlarını şaşkına çevirmeyi amaçlıyor. Ancak masaüstü performanslı bir laptop'un fiyatının ucuz olmasını beklemeyin. Henüz 21 X'in fiyatı henüz bilinmese de, küçük bir servete mal olmasını bekleyebilirsiniz.

7. Withings Steel HR

7. Withings Steel HR

Withings'in diğer saatleri gibi Steel HR da analog bir saat, ancak saat kollarının arkasında bir şeyler gizliyor. Saatin üzerindeki dairesel ekran, akıllı telefonunuzdaki uyarıları ve diğer bilgileri ve hava durumu, kalp ritmi gibi bilgileri gösterebiliyor. Evet, sıradan gibi görünen bu saatin içerisinde bir kalp ritmi sensörü var.

8. Philips OLED 901F

8. Philips OLED 901F

Philips'in ilk OLED TV'si, ekranda olup bitenlerin renklerini TV'nin arkasındaki duvara yansıtan eşsiz Ambilight teknolojisiyle birlikte mükemmel görünüyor.

9. Asus ZenBook 3

9. Asus ZenBook 3

MacBook'a tıpatıp benzeyen ZenBook 3, Apple MacBook'tan hem daha ince, hem de daha hafif. Asus, Intel Core i7 işlemcilerle gelen cihazın, "uygun" fiyatıyla dikkat çekeceğinden emin.

10. Lenovo YogaBook

10. Lenovo YogaBook

Laptop, tablet ve çizim tableti özelliklerini üzerinde toplayan Lenovo YogaBook, saat menteşeleri ve yumuşak dış yüzeyiyle diğer Lenovo Yoga'ları hatırlatıyor. Kapağı açtığınızda ise sizi etkileyen bir görüntü ortaya çıkıyor. Açıkçası Lenovo YogaBook'u bütünüyle incelemek için sabırsızlanıyoruz.

Okuyucu Yorumları