Fotoğraf makinelerinde çift ekran devri

Samsung'un hem önde hem arkada LCD ekranı olan yeni model dijital fotoğraf makineleri tanıtıldı

Nasıl çalışıyor?

Nasıl çalışıyor?
    • Ön yüzdeki LCD'nin üzerine hafifçe vurduğunuzda, ekran açılıyor ve otomatik olarak Kendi Portreniz moduna geçiliyor ve kullanıcıların her zaman diledikleri şekilde kareye dahil olmalarını mümkün kılıyor. Ön yüzdeki LCD ekranı sezgisel arayüzde basit bir seçim işlemi gerçekleştirerek açmak da mümkün. Gülümsediğiniz anda fotoğraf makinesi otomatik olarak resmi çekiyor. LCD ekranlar çok daha fazlasını da yapıyor:

Resimlerle: Samsung Columbus serisi dijital kameralar

Nasıl çalışıyor?

  • Çocuk modu'nda ön LCD ekranda fotoğrafı çekilen çocukların ilgisini çekmek için eğlenceli bir çizgi film gösteriliyor.
  • Fotoğrafınız Çekiliyor özelliği resmini çekeceğiniz kişinin resmini gülerken çekmenizi garantiliyor. Ön yüzdeki LCD ekranda deklanşöre hafif basıldığında bir gülen yüz resmi yansıyor; böylece resmini çekeceğiniz kişi gülmesi gerektiğini anlıyor.
  • Fonksiyon bilgisi her bir fonksiyonun işlevini anlamanıza yardımcı oluyor. Ön yüzdeki LCD'de fotoğraf makinesinin önemli ayarlarının hem görsel hem de yazılı açıklamaları görülüyor. Örneğin flaşın devreye girip girmediği ya da makro odak ayarının kullanımda olup olmadığı bilgisi gibi.
  • Kendi kendine zamanlama fonksiyonu ile zamanlama ayarı yapılarak grup resmi çekileceği zaman ön yüzdeki LCD'de çekilecek resmin bir ön izlemesi görülüyor. Ekranda aynı zamanda da deklanşöre basılacak zamana kadar kalan süre de izlenebiliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Tam emolar için Hahahaha

Güzel yorum :)))

Sen de yorum yaz

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir