İki ileri, bir geri... LG yeniden geliyor!

"Bir daha böyle bir telefon yapmayacağız" diyen cep devi, görünüşe göre kararından dönüyor!

  • Ertuğrul Süngü
İki ileri, bir geri... LG yeniden geliyor!
Android'den şaşmayacak ama WP8'i de kullanacak

LG bir süreliğine de olsa Windows Phone destekli telefonları ile gündeme gelmişti. Fakat 2013 yılının henüz başlarında firmadan gelen bir açıklama, daha fazla Windows Phone işletim sistemine sahip telefon üretmeyeceklerinin altını kalın çizgilerle çizmişti.

Sürekli genişleyen akıllı telefon pazarında Windows Phone'a yer olmadığını düşünen LG, öyle görünüyor ki kararını değiştirmiş durumda. Lightreadingindia.in'den yayınlanan bir habere göre, LG Hindistan'ın Yönetim Müdürü Kwon Soon, Güney Kore'yi baz alarak şu sözleri dile getirdi; "Ana merkezimizde, an itibarı ile Windows Phone 8 işletim sistemi ile bezenmiş akıllı telefon modelleri üzerinde çalışmaktayız." Yapığı açıklamasında Android işletim sisteminin, LG'nin gelecekteki telefonları için birinci sırada geldiğini de dile getiren Soon; "Windows'un yolu açık, Microsoft mobil işletim sistemi için hiç olmadığı kadar çaba sarf ediyor" dedi.

Haber içeriğinde bahsi geçen yeni Windows Phone ürünününse henüz "R&D" yani araştırma ve geliştirme aşamasında olduğu belirtildiği gibi, çıkış tarihi ile ilgili herhangi bir bilgi yok. LG, Windows Phone işletim sistemine ilk olarak Ekim 2010 tarihi ile geçiş yapmış ve LG Optimus 7 ve LG Quantum modellerini gözler önüne sermişti. Nitekim iki telefon da hedeflenen satış rakamlarını yakalayamamış ve LG'nin pazardan çekilmesine sebep olmuştu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

lg ye güvenilmez . ! berbat bir teknolohjisi var sağdan soldan çalma çırpma işler yapıyor (genellikle) apple ve samsung telefonda tek marka ...!

@09 Tem 2013 10:37 Bence ok sığ bir yorum olmuş, atmasyon yapmadan önce biraz teknil bilgi örnek verirsen seviniriz, safi tabelaya bakarak cihaz alıyosun anlaşılan

@09 Tem 2013 10:37 Lg Optimus L5 Kulanıyorum. Gayet Güzel Bir Akıllı Telefon, Kamerası Mükemmel Geçişlerde Takılma Yok. Adnroid 4.0 İle Geldi, 4.1 Ve 4.2 Güncellemelerini Aldı. Benim Kuzendeki S Advance 4.1'i Yeni Aldı. Ve Şu Anda Sistemde Sorunlar Yaşıyor 2.3'e Geri Dönmeyi Planlıyordu. Lg Tek Yani :)

lg kesinlikle windows phone üretmeli. üretim teknolojileri zaten birçok firmanın üstünde fakat yazılım desteğinde kullanıcılara yeterli olamıyorlar işte tam bu sebeple windows phone üretmeli lg. yazılım verme derdi lg de olmayacak windows phone modelleri için sadece firmware güncellemeleri arada sunar gerisi microsoftta böylece zaten beceremediği yazılım olayından da çekilmiş olur

LG'ın Windows Phone üretmesi gerek böylelikle kötü itibarından kurtarabilir. Nasıl mı güncelleme vererek. Güncelleme vermek Microsoft sorumluğunda oluyor. (Ekstra uygulama ekleme dilerse ör nokia seviisleri gibi )Böylelikle LG en çok yaşadığı yer olan güncelleme verme Sorunu bir nebze çözülmüş oluyor.

Bence LG, telefon piyasasından tamamen çekilmeli. Android telefonlarını da piyasadan çekmeli. Pazarlama stratejisiyle android telefonlara "Güncelleme gelecek" diyip ürünü satıyor ama daha sonra insanları aptal yerine koyup bu telefona güncelleme yok diyor. Müşteri hizmetlerini her aradığınızda "Bize böyle bir bilgi ulaşmadı" diyip başlarından savıyorlar. LG telefon alacaksanız 10 değil en az bir milyon kez düşünmeniz lazım. Ya da satın aldığınız zamandaki işletim sistemi ile yola devam etmeniz gerekecek. Size tavsiyem asla "LG TELEFON ALMAMANIZ"...

böyle yola getirilir..

lumia 920 kullanıcısı olarak başka windows phone üreticisinin hiç bir şansı yok

Oh ne güzel Microsoft ve Nokia adam etsin, o zamana kadar bir şey olmaz deyip geçin,wp8 geliştikçe tükürdüğünüzü yalayın.

Lg yeminini bozmuş.Her seviye telefona yüklensin wp8.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play