İki yeni Chromebook, Android için hazır!

İki yeni Chromebook modelinin Android uygulamalarını test etmeye hazır olduğu duyuruldu!

  • Cenk Atlı
İki yeni Chromebook, Android için hazır!

Chromebook'ların Android platformuyla artık çok daha iç içe olacak. Acer'ın Chromebook R11 ve Google'ın Chromebook Pixel adlı modelleri artık Play Store ve Android uygulamaları yükleyebilecek.

Teknoloji devi yaklaşık iki ay önce yaptığı açıklamada Chrome OS'e Play Store ve daha fazla Android uygulamasının geleceğini duyurmuştu. Ve nihayet bu özellik söz konusu iki yeni donanıma da sunulmuş olacak.

Acer Chromebook R11 ve Chromebook Pixel'den önce ASUS Chromebook Flip'e gelen bu özelliklerin mobil platform ve dizüstü bilgisayar arasında da yeni bir geçişlilik sağlayacağını söyleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Chromebook Pixel 2013 surumune sahibim ama maalesef gelecek gibi gorunmuyor. Remix OS neyse ki dogru duzgun calisiyor.

Chromebook ta android uygulamaları beklediğim gibi çalışmıyor. Windows 10 daki gibi olcak diye sanmıştım ama bildiğin telefondaki gibi çalışıyor. Yani fareyle kullanımı zor oluyor. Hem widget çalısmayacak. Bluestack daha iyisini yapabilir. En iyisi bluestack ve windows 10 kullanmak. Windows mağazası zaten gelişti bluestack e bile gerek kalmadı. Chrome os ilk çıktığında chrome uygulamaları yerine apk çalıştırsaydı windows a karşı şansı olurdu. Chrome os a play store gelene kadar win store gelişti

@20 Temmuz 2016 18:16 win mağazanın nesi gelişti yahu

Sen de yorum yaz