İlginç bir Facebook istatistiği daha...

Patronunuz iş yerinde Facebok kullanmanızı sevmiyor olabilir; peki ama kendisi de kullanmıyor mu?

Patronlar sosyal ağ sitelerine ilgisiz!
Bir araştırma, patronların büyük bir çoğunluğunun Facebook hesabınının olmadığını ortaya çıkardı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde gerçekleştirilen bir araştırma, ülke genelinde bulunan CEO'ların (Chief Executive Officer) büyük bir kısmının Twitter ya da Facebook gibi sosyal platformlarda kaydının bulunmadığını ortaya çıkardı.

UberCEO.com'un gerçekleştirdiği ve geçtiğimiz günlerde kamuoyuyla paylaştığı bu ilginç ve çarpıcı araştırmaya göre, Fortune dergisinde yer alan şirketler sıralamasında ilk 100'e giren şirketlerin CEO'larından sadece ikisi Twitter hesabına sahipken, Facebook hesabı edinen CEO'ların sayısı ise 19'da kaldı.

Araştırmayı değerlendiren UberCEO.com'un editörlerinden Sharon Barclay, bu araştırmanın sonuçlarının patronların müşterileriyle nasıl koptuk bir konumda olduğunu gösterdiğine dikkat çekti ve sözlerini şöyle sürdürdü: "Facebook ve Twitter gibi sosyal platformlardan uzak duran patronlar, aslında müşterileriyle ilgisiz görünen bir patron imajı veriyor ve müşterileriyle doğrudan iletişime girme fırsatını bu nedenle kaçırıyor."

Selim Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

zorundamı ? facebook a üye olmaya

Eee, iş başka - arkadaşlık başka...

zaman kaybı geri getirilemiyor ve patronlar da bunun farkında

Akıllı adamların hali başka.

bill gates bile kaçtı facebooktan ee adam haklı önüne gelen ekliyor insan rahatsız olur.

CEO'ların ne işi var o sitelerde. O tarz boş sitelerde ziyan edecek zamanları yok. Ama eminim o CEO'ların masalarının tozunu alıp wc'lerini yıkayanlar facebook yada twitter kullanıyordur.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir