İlk Android logoları böyleymiş!

Bugünün yeşil Android logosunu unutun... Android için önerilen ilk logoyu görünce çok güleceksiniz!

İlk Android logoları böyleymiş!

2007 yılında henüz Android işletim sistemi geliştirme aşamasındayken, şirket içi bir çalışmada Google çalışanlarına yapacağı sunum için bir logo - maskot arayan Google çalışanı Dan Morrill kendi tasarımlarını yapmaya karar vermiş. Henüz resmi bir Android tasarımı olmadığı için sıfırdan, Inkspace kullanarak yaptığı tasarımlar, ilk bakışta fark edilebileceği üzere, tanınmış sanatçı Irina Blok'un eseri olan bildiğimiz logosan bir hayli farklı.

Tasarım mesleğiyle alakası olmayan, uygulama geliştiricileriyle ilişkilerden sorumlu Dan Morrill'in, birkaç saat içinde, ayaküstü yaptığı tasarımların bir çekiciliği olduğunu kabul etsek bile merak ediyoruz, "Acaba sakin android robotu yerine bu içkiyi fazla kaçırmışa benzeyen robotlar karşımıza çıksaydı, Android bugün yakaladığı başarıyı yakalayabilir miydi?"

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

hahahaha çok güldüm yaa :D :D :D

başlığı görünce habere okuyucu çekmek için yazılmış sallama bir başlık olduğunu düşündüm ama robotları görünce sonuna kadar hak verdim :D

Aynştayn mod on: Adam eğlence amaçlı yapmış bunu zaten tasarım mesleği de değilmiş.Yani bu logonun android logosu olma ihtimali bulunmuyordu.

pek fazla birşey değişmemiş.... çakma yine çakma..

@Antiroid asıl çakma olan sensin ve o taptığın IOS ( Apple ) çakma...

@Antiroid 2 yıllık ayfon taksidin bitmedimi kardeş? yardıma ihtiyacın varsa aramızda para toplayalım sende kurtul bizde.

@Antiroid dışarı çıksana keke biraz beynine hava gitsin, beynini elma kurtları yiyecek yoksa

android robotu aslında bana biraz da bir porno starı anımsatıyor bilmem neden:)

Tek kelime hayir

kısaca bu absürd logolara zevksizliğin, acemiliğin, iş bilmezliğin ve teknoloji cahilliğinin dönüm noktası diyebiliriz.....

İçki içmemişler hipnoz olmuşlar, Google'ın easter egg'ini logoya yansıtmışlar. Bilen bilir, Android'de hakkında ekranında bir easter egg var, bir resim görüntüleniyor; resimde herkes Android telefon kullanıyor ama telefonun sahipleri zombi(leşmiş). Burada da Android kullanarak hipnotize olmuş insanları gösteriyor. Artık bunun bir şaka mı yoksa Google'ın ticari bir planı mı zamanla göreceğiz...

adam eğlencesine logo yapmış Apple fanboyu sazanlar yemiş...

@grezimonk Bana bak, eğer yorumlarında Apple'dan bahsedersen, seni boğarak öldürüm! Konuyla ne alakası var?! Bu arada logo biraz komik olmuş. İyi ki yeşil logoyu kullanmışlar. Yoksa Android komik bir işletim sistemi olurdu.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir