İlk "iPad gazetesi" daha fazla tutunamadı

Önce sadece iOS içindi, sonra Android'e de geldi... Ama Android bile kaçınılmaz sonu durduramadı!

  • Berk Toparlak
İlk "iPad gazetesi" daha fazla tutunamadı

Yalnızca iPad'den yayın yapan ilk dijital gazete ünvanıyla yayın hayatına giren The Daily'nin ömrü kısa sürdü. ABD'li medya devi News Corp,'un yarattığı online gazete, 15 Aralık'ta yayın hayatına son verecek.

News Corp. yaptığı açıklamada, dijital yayıncılık alanında cesur ve yenilikçi bir deneyim olarak sundukları The Daily'nin, yeterli abone sayısına ulaşamadığı için kapanacağını duyurdu.

2011 yılında yayın hayatına başlayan The Daily, basılı gazetelerde bulunan haber, köşe yazıları, resim gibi içeriğin yanı sıra video, interaktif grafikler ve 360 derece dönen fotoğraflar gibi özellikler de sunuyordu. Haftalık 99 cente satılan gazete, bir türlü kotarılamayan uygulama güncellemeri ve belki de yanlış reklam kampanyasıyla daha fazla tutunamadı ve abonelerini bir bir kaybetmeye başladı.

Daha sonra News Corp. tarafından Android ve Kindle Fire'da da sunulmaya başlanan gazete, buna rağmen istenen abone sayısına bir türlü ulaşamadı ve son olarak kapanma noktasına kadar geldi.

Bundan sonra dijital yayıncılık tarihinin "tozlu sayfalarında" yerini alacak The Daily, bakalım alternatif online gazeteler için nasıl bir etki yaratacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Türkiye'de dipnot çok güzel tasarlanmış bi dijital dergi olarak uzun zamandır yayında. Dijital yayıncılıkta reklamın sınırı yok. Kullanıcının meraklarına ve ihtiyaçlarına cevap verecek interaktif reklamlar tasarlamak mümkün. Bu bakımdan paralı hizmetler yerine mevcut olanaklardan çok daha üstün olan bu reklam potansiyeli kullanılarak geleceğin medya sektörü oluşturulabilir.

güzel bi uygulamaya yazık olmuş gibi ..ama hiç denemedim görmedim ne yazıkki :( -maalesef şirketlerin yanlış reklam stratejileride kullanıcıları soğutuyor çok dikkatli olunmalı böyle bi uygulama geliştirilirken :)

Atını Apple ile beslern kabız olup ölür normaldir...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play