İlk iPhone 6 müşterisi, cebini böyle düşürdü!

iPhone 6 kuyruğunda ilk sırayı kapmayı başaran bir kullanıcı, telefonunu aldığı gibi yere düşürdü!

Oynat İlk iPhone 6 müşterisi, cebini böyle düşürdü! iPhone 6 kuyruğunda ilk sırayı kapmayı başaran bir kullanıcı, telefonunu aldığı gibi yere düşürdü!

iPhone 6 satışa sunulduğuna göre YouTube'da sayısız "düşürme testiyle" karşılaşmaya hazırlanabiliriz. Ancak ilk düşürme testini İskoçya'nın Perth şehrindeki bir müşteri, istem dışı gerçekleştirdi.

Yerel haber spikerine göre "yeni iPhone 6'sının kutusunu açıp denemek isteyen Jack, o kadar heyecanlıydı ki, telefon terli ellerinden kayıp gitti." Jack şanslıydı, çünkü yere sert bir biçimde düşen telefonun ekranı kırılmadı.

Bazı düşürme testlerindeki "bilimsel" öğelere bu olayda rastlamasak da, Jack sayesinde "doğal" bir düşürmenin nasıl olduğunu görmüş olduk.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

Ne telefonmuş arkadaş ya. Düşürsen bile haber yapılıyor. :D

Reklam kokan hareketler

Ne büyük iş...

İyi telefon Perth olmamış :)

Şhir ismi çok uymuş iPhone Perth :D

canım ya kıyamam, allah başa vermesin

Off off adamın kafasından o sorun çıkmaz artık yeni akılı telefon alına kadar :(

Off off adamın kafasından o sorun çıkmaz artık yeni akılı telefon alına kadar :(

Gerizekaliligin anormal hastalik seviyesine tanik oluyoruz.

hadi yine iyisin Jack. *ötü kurtardın.

Benim burdan içim gitti :D

haberde bahsi geçen sevgili apple kullanıcısı böylece yerçekiminin olduğunu keşfetmiş olmuş.Isaac Newton'da aynı yöntemle bulmamışmıydı!! haber mi bu şimdi..? telefonu yeni almış düşürmüş!

s5 ve note 3 olsa paramparça olmuştu.

@19 Eyl 2014 18:39 Düşme açısı, yükseklik, zeminle ekranın temas ettiği ilk nokta ve zeminin düzlüğüne göre bu değişir. Arkadaş 1 aylık iPhone 5'ini gözümün önünde 40-50 cm mesafeden(Sandalyede otururken cebinden) oldukça yavaş bir biçimde düşürdü. Telefonu yerden kaldırdığında ekran paramparçaydı. Zamanında kılıfsız kulandığım S3'ü en az 50 kere sert zemine düşürdüm. Sadece plastik olan kenar çerçevelerinde soyulmalar oldu. Telefon sapasağlam halen çalışıyor. Şu an kullandığım Z2 ise 2 kez asfalt gibi düşünce ekranı kırılma ihtimali çok yüksek bir zemine çok sert bir şekilde düşürdüm. Sonuç; tek çizik bile yok.

Birgün Media Markt'tan çıkarken sırtı dönük olan müşterinin biri arkasına bakmadan elinde bilgisayarı ile aniden 180 derece döndü ve bilgisayarını benim karnıma vurdu. Bilgisayar yere düştü. O an o kadar üzüldüm ki anlatamam. Kadına o makinayı değiştirmesi için yardım edecektim ama kadın düşünmeden beni suçlayınca sinirlendim ve çıktım gittim. Diğer taraftan bundan üç sene önce akıllı telefonumu korumak için kılıf almıştım. Kılıfa telefonu koyarken telefon yere düştü ve çatladı. Bu benim ilk ve son kılıf kullanışımdı:) Zaten 1 sene sonra da annem telefonumu makinada yıkadı. Işıklar saçarak can verdi zavallım. Babam da yeni telefonu için kılıf kullanıyordu. Direksiyon başında kılıfla uğraşmaya başlayınca kılıf kullanmasını yasakladım. 300TL'lik telefon için kaza yapacaksın diye çıkışınca bana hak verdi ve o da kılıf kullanmayı bıraktı. Cihazlarınızın üstüne çok fazla düşmeyin! Üzerine çok düşme huyu genellikle ters teper. Sakınılan göze çöp batar... <Cleverman>

yapılan ilk drop test :D

ilahi jack güldürdün ya la :)

Evet şu iphone saçmalığından sıkıldım artık.

@19 Eyl 2014 21:42 yorum yazmayın sıkıldıysanızzz

yabancı bir sitede bir karikatür görmüştüm. 3 tane çöp adam arkadaş yolda yürürken içlerinden biri düşünce diğerleri katıla katıla gülüyordu. ikinci karede akıllı telefonunu düşürünce hepsi teselli etmeye başlıyordu

Benim lumia 520 yüzlerce kez yere düştü çizik bile yok. Kaç kere korktum kesin bir şey oldu diye ama yok. Tek olan şey arka kapağın açılıp bataryanın dışarıya çıkmasıydı.

S5 2 kez düşürdüm ilkini arkadasim elinde oynarken 10 cm yüksekten masaya düşürdü diğerine cebimde kaydı sandalyede otururken 20 25cm yüksekten halıya düştü bir şey olmadı yani ve 6 aydır kullanıyorum bence sorun insanlarda.

Sen de yorum yaz

 



CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir