İlk kare: Yeni Xbox işte buradan çıkacak!

Tüm dünyanın heyecanla beklediği "yeni Xbox" etkinliğinden ilk kare internete düştü bile...

İlk kare: Yeni Xbox işte buradan çıkacak!
Tanıtım işte tam bu noktada yapılacak...

Tüm teknoloji dünyası tarafından heyecanla beklenen Microsoft'un yeni Xbox konsolun tanıtımı için, bir haftadan kısa bir süre kaldı. Microsoft, merkezi olan Redmond'da, tanıtıma özel olarak kurulan geçici bir bina üzerinde çalışıyor. Firmanın Xbox Live programlama müdürü olan Larry Hryb, ki kendisi "Major Nelson" olarak da biliniyor, geçtiğimiz günlerde yayınladığı bir Twitter mesajı ile tanıtımın yapılacağı binanın temellerini tüm dünya ile paylaştı. 21 Mayıs'ta gerçekleştirilecek olan etkinlik için düşünülenden çok daha ufak bir alan söz konusu olacak. Bunun en büyük sebebiyse 10 Haziran'da gerçekleştirilecek olan E3 fuarında çok daha büyük bir patlama yapılacak olması.

Her ne kadar geçtiğimiz yıl içerisinde yeni Xbox'ın birçok teknik özelliği gün yüzüne çıkmış olsa da multimedya konusunda ne kadar farklı bir ürün ile karşılaşacağımız halen bilinmiyor. En büyük beklentilerden birisiyse yeni jenerasyon Kinect'i görmek. Yeni Xbox'ın tanıtılacağı canlı yayın Spike TV, Xbox Live ve Xbox.com üzerinden tüm dünya tarafından izlenebilecek.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bu super bir haber artik ciksada alsak tabi cilkmasindan en az 2 ay sonra fiyatlar yerine otursunda :d ps 4 te cok kalmaz ardindan cikar diye dusunuyorum... neden olsa iki ezeli rakip.

valla ben bir haber okumuştum geçenlerde eğer 1 yıllık gold üyeliği tahütü verirsek çok çok düşük bir ücrete alabileceğimizden bahsediyorlardı cihazı.. Eğer öyle bir kampanya yaparlarsa muhteşem olur.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir