İlk kez PC toplayacak olanlara 6 öğüt!

Bilgisayar toplama işine ilk defa girişecekseniz, bu önerilere mutlaka kulak vermelisiniz...

İlk kez PC toplayacak olanlara 6 tavsiye!

Kendi seçtiğiniz parçalardan oluşan bir bilgisayar toplamak, ihtiyacınız olan bilgisayarı toplamanın en iyi yolu. Ancak bu işi yaparken dikkat edeceğiniz birkaç nokta, işinizi kolaylaştırdığı gibi sizi zaman kaybından da kurtarabilir.

1. Önce test edin

Yeni aldığınız kartlardan birinin bozuk olma ihtimali oldukça düşük, ancak böyle bir durumun başınıza gelmesi imkansız da değil. Tüm gününüzü bilgisayarınızı birleştirmekle geçirmeden önce işlemcinizi, RAM'i, soğutucuyu ve varsa video kartını takıp, monitörü bağlayıp, güç kaynağını da anakarta takıp sisteminizin açılıp açılmadığına bakın. En azından BIOS'a girebiliyorsanız, bileşenlerinizin sağlam olduğunu varsayabilirsiniz.

2. Termal macunu çok sürmeyin

Termal macunun nasıl sürüleceği konusunda internette birçok tartışmaya rastlamanız mümkün. Ancak işlemcinizin üzerine bir pirinç tanesi kadar macun sürüp ona hiç dokunmadan üzerine heatsink'i yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Heatsink'in basıncı macunu sizin için yayacaktır. Macununuz çok akışkan veya çok katıysa ve bu yöntemin işe yarayacağından şüpheliyseniz, beraberinde gelen kılavuza veya üreticisinin web sitesine göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Yararlı bir yazı olmuş. Teşekkürler.

Masaüstü PC ölmedimi halâ

@11 Ara 2013 07:27 Crysis 3 Battlefield 4`ü 2560x1600 çözürünürlülükte oynayabilceğimiz bir dizüstü yada tablet gösterin!

@11 Ara 2013 07:27 Masaüstü PC ölmedimi halâ diyen arkadaş 2K ve üzeri bir çözünürlükte oyunları kaldırabilecek bir notebook üretimini yapmayı becerebilirsen masaüstü pc lerde o zaman ölür.

@11 Ara 2013 20:31 varda 5000TL üzerine var... zaten senin Gamer notebook olayından haberinde yoktur...

tv ye bağlayacağım yatay ve ufak bir kasa bakıyorum ama yok. pc teknolojisi hep büyük kasaların içinde oluyor. hatta ne kadar iyi pc o kadar büyük kasa ile eşleşiyor.

@11 Ara 2013 11:43 ne kadar büyük kasa, o kadar iyi soğutma çünkü..

masaustu aybı bır zevk, olmez oyle. Parcalarıyla etkılesımde olabıldıgın tek kategorı.

Sen de yorum yaz

 


Bu konuda okuyacaklarınız
1
İlk kez PC toplayacak olanlara 6 tavsiye!
2
3
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir