İlk modüler Windows 10 Mobile telefon yolda!

Aralık ayında siparişe sunulacak olan bu Windows 10'lu telefonun, rakiplerinden büyük bir farkı var!

  • Onur Seven
İlk modüler Windows 10 Mobile telefon yolda!

Alman akıllı telefon üreticisi Shift, en geç 2016'da müşterilerin tercihine bağlı olarak Android 5.1 veya Windows 10 Mobile işletim sistemleriyle çalışacak modüler bir akıllı telefon çıkaracağını duyurdu. Shift5+ isimli yeni akıllı telefonun Aralık ayında ön siparişe açılacağı belirtiliyor.

Tüm özellikler henüz netleşmiş değil ancak cihazın 5 inç IPS LCD ekran, Snapdragon dört ya da sekiz çekirdekli işlemci, 2GB RAM, 32GB dahili depolama alanı ve 5MP ön kamera ile birlikte 13MP arka kamerayla gelmesi bekleniyor. Ayrıca yeni akıllı telefon 2,500 mAh ile 3,000 mAh arasında çıkarılabilir bir batarya ile güçlendirilmiş olacak.

Alman telefon üreticisi aynı zamanda telefonun modüler bir yapıda olacağını, modüler parçalarına yalnızca bataryanın dahil olmadığını, herhangi bir hasar durumunda ekran, dahili bellek ve diğer bileşenlerin de değiştirilebilmesinin mümkün olacağını doğruladı. Bununla birlikte dileyenler, telefonun sahip olduğu donanımı değiştirme imkanına da kavuşacak...

Shift, yeni modüler akıllı telefonu Aralık 2015'te 399 euro fiyatla ön siparişe sunacak. Ancak 2016'nın üçüncü çeyreğindeki sevkiyatka birlikte cihazın parakende fiyatı 444 euro'ya yükselecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Melody; akıllı telefonlarda modülerite, çift işletim sistemi, dual boot ve istediğin işletim sistemini yükleyebilme özelliklerinin de sahibi kim bil bakalım!:)

Haha mailesef android 5.1 cikaramaz google amca ne diyor? 100% en son surum android aurumunu cikarmasi gerek diyor yani o cihaz android 5.1 le gelmez android 6 ile gelir belki android 7 cikarsa 7 le gelebiri. 5.1 le cikma imkani yok. Google amca oyle diyor:)

@15 Kasım 2015 12:48 ha yani en güncel androidi kullanmak isteyen biri, elindeki telede güncelleme gelmeyen örneğin bir Samsung kullanıcısı ise, ve root vs gibi tekniklerden çok anlamıyorsa yeni telefon almak zorunda kalıyor öyle değil mi? Yanlış anlamıyorum ya?!

@15 Kasım 2015 14:14 Aynen oyle kardesim

@15 Kasım 2015 14:14 Katılıyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play