İlk PWA Uygulamaları, Microsoft Store'da Göründü!

Microsoft'un geleceğine büyük umutla baktığı web tabanlı uygulamalar, Microsoft Store'da listelenmeye başladı!

  • Zeynel A. Öztürk
İlk PWA Uygulamaları, Microsoft Store'da Göründü!

Twitter geçen ay Evrensel Windows Platformu'nu (UWP) Windows 10 uygulamasında terk ederek Progresif Web Uygulaması'na (PWA) geçiş yapmıştı. Microsoft'un en son uygulama platformu olan PWA, bazı avantajlara sahip ve görünüşe göre ilk PWA uygulamaları, Microsoft'un mağazasında görünmeye başladı.

İlk olarak İtalyanca web sitesi Aggiornamenti Lumia'nın keşfettiği PWA'lar arasında şunlar var:

Uygulamaların "Microsoft Store" tarafından yayınlanmış olması, firmanın PWA'nın gücünü göstermek için bu uygulamalar üzerinde düzenlemeler yaptığının bir işareti olabilir. Microsoft birkaç ay önce Bing ile web üzerinden kaliteli PWA'ları dizinine ekleyeceğini söylemişti. Firma bu sırada 1,5 milyon adayın bulunduğunu iddia etmişti. Bu yüzden Store'da daha fazla PWA görmeyi bekleyebiliriz.

PWA'lar, Microsoft'un sunucusu yerine geliştiricinin sunucularında depolanıyor. Bu sayede güncellemeler, Store'a herhangi bir yükleme yapılmaksızın, direkt olarak sunulabiliyor. Uygulamalar web tabanlı olduğu için her platformda çalışabiliyor. PWA'nın dezavantajı ise geliştiricinin web'de olmayan bir işlev sunmak için doğal bir Evrensel Windows Uygulaması (UWA) oluşturması gerekmesi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

İndirdim gayet güzel. şimdilik 3 uygulamayı test ettim skyscanner başta olmak üzere... umarım devamı gelir... Teşekkürler..

Sen de yorum yaz