CHIP Online GTA IV'ü sizin için inceledi

CHIP Online inceledi: Ortalığı kasıp kavuran Grand Theft Auto IV nasıl bir oyun? Yeni neler sunuyor?

GTA için yeni nesil grafikler

GTA için yeni nesil grafikler
Gün batımı:GTA IV ile oldukça dinamik bir gündüz/gece döngüsüne sahipsiniz.

GTA IV ilk bakışta oynanabilirlik anlamında çok da fazla gibi görünmese de, güzelleştirilmiş yeni sürümde teknik olarak bir çok yenilik içeriyor. Bu yenilikler sayesinde siz ve Niko tam bir hırsızın sahip olmak isteyeceği bir hayatı yaşıyorsunuz.

Niko'nun en önemli kullanım aracı iletişiminin kontrol merkezini oluşturan cep telefonu. Hikayedeki tüm önemli insanlara bu şekilde ulaşabiliyor. Bu önemli insanlar Niko için yeni işler buluyorlar ve boş zamanlarını başroller ile birlikte barlarda, Bowling yada Bilardo salonlarında, Kaberelerde yada Strip-Barlarda geçiriyorlar. Niko'nun o anki durumuna bağlı olarak bulundukları mekan da değişiklik gösteriyor.

Alternatif olarak mobil telefonun aracı ile başarısızlığa uğramış son işinizi yeniden başlatabiliyor veya çok oyunculu moda geçebiliyorsunuz.


Otantik Oyun dünyası
Rockstar en büyük başarıyı canlı bir oyun dünyası kurmakla yakalıyor. Liberty City otantik ve organik bir etki bırakıyor ve bu tüm oyunu son derece gerçekçi kılıyor. Evet, bundan daha etkileyici grafiklere sahip oyunlar da var ancak buradaki atmosferde oluşturulan,bundan daha net grafiklerle dengelenemeyebilirdi.


Yayalar sizin yanınızdan öyle basit bir şekilde geçip gitmiyorlar - kimileri telefonlar konuşuyor, kimileri grup halinde ayakta duruyor ve sohbet ediyorlar, Arada bir sürücüler kaza yapıyorlar ve arka planda bir jumbo jet uçuyor.Bu dünyayı bu denli inandırıcı ve büyüleyici yapan bu küçük şeyler, sürekli elinizin altında bulunan, eleştirilen ve aslında olduğundan farklı algılanan şiddet değil: toplumumuzdan yansıyan ironik bir resim.


GTA4'ün AYRINTILI İNCELEMESİ BU AY LEVEL'da. KAÇIRMAYIN!
Bilgi İçin: http://www.level.com.tr/level/

Gün batımı:GTA IV ile oldukça dinamik bir gündüz/gece döngüsüne sahipsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

gta vice ile san andreas arasında dağlar kadar fark vardı sanırım bu oyun ilede bi önceki sürüm olan san andreas arasında çok fark olucak

bekleyip görücez inşallah umduğumuzu buluruz

pcye geleceği zamanı iple çekiyorum.

TAM OLARAK PC PLATFORMUNA NE ZAMAN ÇIKICAJ MERAK EDİYORUM

AYRICA ARAŞITRMANIZ SÜPER OLMUŞ DAHA DOĞRUSU İNCELEMENİZ

TŞKLER CHİP ONLİNE

harikaaaaaaaa

Tek kelimeyle Süper Bi Oyun PC başından Kalkmayı Düşünmiyeceksiniz Bile...

harika bir oyuna benziyor..

PC'ye cıkmadıktan sonra isterse en iyi oyun olsun ne olur ki?

Oyunlar sadece pc için yapılmaz yapılmamalıdır ama konsollar sadece oyun için yapılır. 1/1 uyumlu ve 2 ayda bir parça değiştirmeyenler içindir konsollar. Niye pc ye çıkmayan oyun olmasın ki bence esas oyunlar konsollara exclusive olarak çıkıyor.

pc ye çıkmayınca isterse en kral oyun olsun benim için o oyun gta 1 gibidir

Oyuna lafım yok hastasıyım zaten fakat bu yazıyı yazan arkadaşımın devrik cümleleri, kimi anlaşılmaz yerleri, yazım hataları gibi kısımları gördükçe üzüldüm doğrusu.Chip daha iyilerine, Chip okuyucuları daha iyilerine layık diye düşünüyorum.

pc de oynanması süper olur ama pc parçalarının değiştirme falan insanı konsol almaya itiyor şu anlık ps3 de düşünülemez zaten :D

kasımda pc ye çıkçak diye bi söylenti var inşallah doğrudur ya bu oyunu pc de oynayamazsam deliririm ps 3 almaya da para yetmez 1200 küsür ytl maşallahı var of be rockstar çok ayıp ettin gta severlere he :(

yalnız oyun 18+ olduğu için çocukların oynaması sakıncalı..

Pcye cımıcaksa benım ıcın gta 1 deeri bile yoktu sevgili arkadasım benımıcın deeri mario bile deildir sadece bozuk cızılmıs cdlerım kadar deerıvar onlarıda atıom cope gidior

spidey doğru söylemiş, yazım hataları konusunda Chip ve Chip okuyucuları daha iyilerine layık, örneğin bence şu arkadaşın yazdığı yorum yayınlanmamalıydı: "Pcye cımıcaksa benım ıcın gta 1 deeri bile yoktu sevgili arkadasım benımıcın deeri mario bile deildir sadece bozuk cızılmıs cdlerım kadar deerıvar onlarıda atıom cope gidior"

bu güne kadar konsollarda var olupta pc için uyarlanmayan bir oyun var mı? bunu sitem etmek birikimsizlikten olsa gerek.PC uyarlamalı oyunlar da daimi bir adım önde teknik açıdan...

sonunda beklediğim oyun cıktı ya biran önce gelsin türkiyeye hemen alıcam hiç başka caresi yok eminim san anderas gibi buda süper olmustur:))

"bu güne kadar konsollarda var olupta pc için uyarlanmayan bir oyun var mı? bunu sitem etmek birikimsizlikten olsa gerek.PC uyarlamalı oyunlar da daimi bir adım önde teknik açıdan..."

Bu yoruma katılmıyorum. Bu güne kadar konsollarda var olupta pc için uyarlanmayan bir çok oyun var bu bir, ikincisi de pc uyarlamalı oyunların ps'ye göre teknik açıdan geri olduğu bir çok oyun daha var ! Birikimsizlikten bahsetmişken, araştırma yapsanda sevinirdim doğrusu ;)

keşke ps2 de çıksa

Mütiş bi oyun tek kelimeyle

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir