İlk testler ortaya çıktı!

Intel'in yeni nesil Ivy Bridge işlemcileri, ilk test sonuçlarında bakın ne kadar iyi çıktı...

Hüseyin Cem Köylü

Son zamanlarda adından oldukça bahsettiren, Intel'in gelecek nesil işlemci platformu Ivy Bridge'in ilk performans sonuçları geldi. Peki gerçekten de Ivy Bridge işlemciler, Intel'in iddia ettiği kadar yüksek performans sergiliyor mu? Öyle görünüyor ki evet. Hem de gerçekten hızlı, ayrı ekran kartına sahip dizüstüler kadar yüksek performans verebiliyor.

Ivy Bridge işlemcilere, normal kullanıcılardan daha önce ulaşan uzmanlar, karşılaştırma için iki güçlü laptop, HP Elitebook 8470p ve HP Envy 17'yi kullandılar. Elitebook 8470p, PCMark ortalama sistem benchmark skoru olarak 4520 alırken, Envy 17 ancak yarısı kadar, 2703 puan elde ediyor. Ayrıca Windows Experience Index'te, Ivy Bridge ile entegre gelen HD4000 grafik işlemcisinin 6.4 gibi yüksek bir skor elde ettiği de görülüyor. HD 3000 için bu rakam 4.7'de kalıyordu.

Ivy Bridge'in elde ettiği skorları göz önünde bulundurduğumuz zaman, eski işlemcinizi değiştirmeye, ya da en azından değiştirmeyi düşünmeye değer gözüküyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

intel yaparda bir almazmıyız kim tutar inteli

Ne zamandır Ivy Bridge işlemcileri bekliyordum sistem toplamak için 22nm ve performans amd çokkk geride kaldı artık

Intel'in yeni nesil Ivy Bridge işlemcileri iyi geliyor anlaşılan son bir kaç gün kaldı dört gözle bekliyorum

AMD artık biter....Tabiki Ivy Bridge fiyatları o kadar aşırı olmazsa..

AMD artık biter....Tabiki Ivy Bridge fiyatları o kadar aşırı olmazsa..

----------------------------------------------------------------------------

Teyzemin bıyıkları olsaydı dayım olurdu!

AMD artık biter....Tabiki Ivy Bridge fiyatları o kadar aşırı olmazsa..
==============
Sen gercek misin? AMD biterse ne olur biliyor musun? Bugün 200€'ya aldigin Intel islemcilerin fiyati en az 500€ olur onun icin sacma yorumlar yazmak yerine cebindeki paraya en iyi hangi bilgisayari toplayabilirsin onu düsün.

amd zaten notebooklarda ne kadar var ki ?
hatirlamiyorum kac tane amd notebook tamir etmisimdir, hepsi de isinma kaynakli lehim hatalari, amd notebook isini beceremiyor malesef...

amd zaten notebooklarda ne kadar var ki ?
hatirlamiyorum kac tane amd notebook tamir etmisimdir, hepsi de isinma kaynakli lehim hatalari, amd notebook isini beceremiyor malesef...
-----------------------------------------------------------------------------

Biraz ufak sallada civcivlerde yiyebilsin! ;)

LENO7 yazmış:
AMD artık biter....Tabiki Ivy Bridge fiyatları o kadar aşırı olmazsa..

bir yerine kına yak çakma Çin'li mal...

Amd zaten bitmiş beyler hala takıntılı bir para ve fiyat hastalığından sıyrılamıyor baz arkadaşlar ya işte gerçekler daha ne konuşuyorsunuz.hangi akla ve mantığa hizmet 2 sini kıyaslıyorsunuz evet mercedes güzel araba ve sağlam ama yanına bir ferrari geldimi havası sönüyor sonuçda 2 side araba yani sonuçda amd ve intel işlemci ama ben ferrari varkende mercedese binmem bırakın bu çoluk çocuk muhabbetlerini amd amd ya bir şeyler yapan bir firma olsa bari hep geride hep geride gerçeklere dönün intel işte ortada hala neyi zorluyorsunuz beyler.

başka yorumu değilde intelle amdyi karşılaştırmak için ferrariyle mercedesi karşılaştıran yoruma çok güldüm kötü olarak karşılaştırdığı araba otomotiv devi mercedes ki ferrariyi 10 kez cebinden çıkartır vede mesele sadece hız ise ferrarilerle kapışacak bir sürü arabasıda var karşılaştırma yapacaksan gülünç olma.

bir arkadaş yaptığım yoruma gülmüş ya yazdıklarımı ve ne anlatmak istediğimi anlamadı yada işine gelmedi evet mercedes çok iyi ve sağlam bir araba ama bir ferrari ile kapışacak bir mercedes modeli söylesene arkadaşım benim burda anlatmak istediğim burda amd mercedes ama intelde ferrari bunu anlamak niye bu kadar zor.dünyada kaç tane notebook,netbook ve masaüstüde dahil gelsin sayalım intel işlemcimi fazla amd işlemcimi buna macler'de dahil 3 tane amd mac bulursan yanına 10 tanede intel işlemcili mac bulursun yada normal pc madem bu kadar iyi amd niye tercih edilmiyor.bu linux değilki windowsla kıyaslayalım windowsda dünyada en çok kullanılan işletim sistemi ama bir linux kadar güvenli değilki bak bu tartışılır ama amd ile inteli heleki nvidia ile ati'yi bile kıyaslamam bende sana gülüyorum ve sen gibilere niye dersen anlata anlata ağzımız kurudu ama gelde anlat 2 firmada benim babamın oğlu değil ama en iyi varkende iyi'yi kullanmam.haaa bu arada eğer gülmeye ihtiyacın varsa biraz aynaya bakkk!!!!!!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir