İlk YouTube Videosu 13 Yıl Önce Yayınlanmıştı!

YouTube'ta tam 13 sene önce yayınlanan bu ilk videoyu hatırlayanınız var mı?

  • Zeynel A. Öztürk
İlk YouTube Videosu 13 Yıl Önce Yayınlanmıştı!

Şu anki en büyük video hizmeti YouTube'un ilk videosu, bundan tam 13 sene önce  yayınlanmıştı. Video, platformda yayınlanan ilk video olmasına rağmen bu kadar sürede sadece 48 milyon kez izlendi. İlk videonun yıldönümünü YouTube'da unutmadı ve aşağıdaki tweet'i paylaştı:

Videoda görünen gencin adı Jawed Karim. PayPal'daki çalışmalarıyla ve YouTube'a katkılarıyla tanınan Karim, sitenin kurucuları Chad Hurley ve Steve Chen ile tanıştıktan sonra firmanın danışmanı haline gelmişti ve ilk videoyu platforma yüklemişti.

Geçen 13 sene içinde YouTube'ta birçok değişti ve hizmet, çeşitli inişler ve çıkışlar yaşadı. İçerik oluşturucular ile YouTube arasında bazı gerginilikler yaşanırken platformun para konusundaki değişiklikleri, çoğu yayıncının gelirini tehlikeye soktu. YouTube halen büyümeye devam ediyor ancak bu sorunları nasıl çözeceği merak konusu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

ortak oluyorlar ve herkes buna gözlerini kapıyor,Gözlerini kapadıkça da çoğalıyorlar. Buradan benim gibi tüm kullanıcılara sesleniyorum; Elinizden geldiğince, youtube platformunda insanlara hakaret eden içerikleri aratın ve hepsini şikayet edin!Belki bu sayede ekranda iş yapan emekçilerin görüntülerini alıp pornografik alt yazılarla ve başlıklarla yükleyen yaratıkları biraz bile olsa ortadan kaldırabiliriz. Lütfen bu yorumlarımı yayınlayınız chip online yöneticileri.BenYandımBaşkalarıdaYanmasın!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play