Image Resizer: XP'den sonra Vista ve Win 7'de

Vista ve Windows 7'ye pratik özellikler kazandıran bu küçük araç çok hoşunuza gidecek...

Image Resizer: Vista & Windows 7'ye transfer oldu
Image Resizer Powertoy Clone: Resimleri yıldırım hızıyla küçültün.

Windows XP altında popüler Microsoft Powertoys araç setinin sunduğu bir imkana artık Vista ve Windows 7'de de sahip olabilirsiniz: Ağır aksak çalışan bir resim düzenleme programını başlatmaya gerek kalmadan resim büyüklüğünü değiştirmek...

Microsoft tarafından desteklenen açık kaynaklı kod projesi Codeplex'in bu amaç için geliştirdiği ücretsiz "Image Resizer Powertoy Clone" aracının 2 numaralı sürümü isteyenler tarafından indirilebiliyor.

Resimleri nasıl mı küçültüyorsunuz? Son derece basit: Resmi/resimleri işaretleyin ve sağ fare tuşuna basın. İçerik menüsündeki "Resize Pictures" seçeneğine tıkladığınızda seçilen resimlerin kopyalarını istenilen büyüklükte kaydedebilen bir pencere açılıyor.

Download: Image Resizer 2.0

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Windows işte. XP yazılırken böyle ufak bir opsiyonu nasıl unuturlar veya koymazlar aklım almıyor. Resim resize etme, efekt verme, kırpma gibi uygulamalar çok kullanılıyor. Dandirik painti kakalıyorlar hala hiçbir işe yaramayan.

Çok kullanışlı geldi :)

Windows XP için yapılmış olan Mouse Right Click aracı bunu ve çok daha fazlasını yapabiliyor.Aracı yükledikten sonra sağ tık menüsüne bu ve bunun gibi birçok extra ayar geliyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir