İnanılmaz: 70 milyar dolarlık alım mı?

Dünya devi şirketin 70 milyar dolarlık satın alım yapacağı iddia edildi, ortalık birbirine girdi!

  • Ertuğrul Süngü

Oracle'ın ikinci başkanı olan Charles Philips'in Perşembe günü yapıtığı bir konuşmada söyledikleri, firma tarafından kabul edilmedi.

Philips'in gelecekte yapılacak planlara dair açıklamaları üzerine firma; "Önümüzdeki beş yıl boyunca 70 milyar dolar harcama yaparak yeni firmalar satın almamız birazcık zor" dedi. Oracle bu şekilde daha önceki açıklamasını yalanladı ama gazeteciler durumdan tatmin olmadı; önceki açıklamalar işi karıştırıyor.

Firma sözcüsü Karen Tillman'sa; "Pazar koşullarının garanti olması durumunda, stratejik planlarımız ve müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda fazladan şirket alımında bulunacağız" gibi bir yorumda bulundu.

Peki önceki açıklamalar neydi?

70 milyar dolar herşeyi değiştirir

Oracle'ın, Philips'e olan karşılığı konusunda Fortune.com adresinde bir video yayınlandı ve Philips'in Colorado Fortune Brainstorm Tech toplantısında bu tarza cümleler kullandığı doğrulandı. Ardından yayınlanan video görütüsüyse durumu netleştirdi.

Adam Lashisky isimli muhabirse Philips ile yaptığı röportajda, kendisinden daha önce söylediklerini tekralamasını istedi ve Philips önceden söylemiş olduğu cümleleri yeniden sarf etti.

Lashisky'nin sorduğu "Yani önümüzdeki beş yılda aşağı - yukarı 70 Milyar Dolar harcayaksınız değil mi?" sorusuna Philips; "Eğer her şey yolunda giderse, hiç sorun yaşamadan bu işi yapabiliriz" cevabını verdi.

Video'nun ilk görüntülerindeyse Philips'in Oracle'ın ne çeşit fırsatlar peşinde koşacağı hakkındaki bilgileri yer alıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Database işinden buralara nasıl geldiler düşünmek lazım,arkalarında bir güç var gibi geliyor bana

Arkadaş bu nasıl bir para ya, şaka gibi. 70 milyar dolar ne demek...

zenginin malı züğürdün çenesi..

yuhhhhhh o milyon olmasın sakın!!!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play