İnanılmaz: Online infaz da gerçek oldu!

En popüler mikro-blog sitesi kullanıcıları şimdi de canlı bir infaz haberine tanık oldular!

  • Ümit Öncel
Twitter'da canlı infaz haberi
İşte Shurttleff'ın o tweet'i...

Kurulduğu günden bu yana popülaritesi hızla artan Twitter'ı herkes farklı amaçlarla kullanıyor. Pek çok kişi için Twitter, hayatlarındaki önemli bilgileri takipçileri ile paylaşma amacını taşıyor. Diğer yandan firmalar tanıtımlarını yapmak ve hatta satış üretmek için de Twitter'a baş vurabiliyorlar. Ama Twitter'ın son kullanım şekli beklentileri biraz aştı...

Geçtiğimiz günlerde ABD'nin Utah eyaletinde baş savcılık görevini sürdüren Mark Shurttleff, iPhone'unu eline aldı ve telefondaki Twitter uygulamasını kullanarak şu mesajı gönderdi:

"Az önce cezaevi yöneticisine Gardner'ın ifazını tamamlamak için onay verdim. Tanrı ona, kendisinin kurbanlarından esirgediği merhameti bağışlasın".

Bu sıra dışı tweet, Shurttleff'ın 8000'e yakın Twitter takipçisine ulaştı ve Twitter tarihinde ilk kez canlı olarak bir infaz haberini de görmüş oldu.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

tamamen gereksiz bir site twitter anlamsız buluyorum insanlar daha faydalı şeylerle uraşmalı

İdam insanlık dışı bir uygulamadır. Katilleri idam edenlerinde onlardan bek bir farkı kalmaz aslında. Kısasa kısas barbarca bir uygulamadır. Bir de ABD kalkmış dünyaya insan hakları dersi vermeye çalışıyor.

Yakında bilgisayarlı infaz da yaparlar herhalde. İnternet üzerinden. Online idam.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play