İnanılmaz Tablet PC gerçeği!

Bir tablet PC furyasıdır gidiyor ama bakın dünyada "tablet PC sahibi olmayan" ne kadar çok insan var

2010 yılında piyasaya giren ve 2011 yılında adından daha da fazla söz ettireceği düşünülen tabletler birçok araştırmanın da ana konusu haline gelmeye başladı. RBC analisti Mike Abramsky'nin yaptığı 88 sayfalık araştırmaya göre; dünya nüfusunun yüzde 99.7'si henüz bir tablet sahibi değil.

Araştırmaya göre dünya nüfusunun yüzde 0.3'lük bir kısmı 2010 yılının sonuna kadar bir tablet satın aldı. Karşılaştırma yapılabilmesi için bu sayıyı grafiğe döken Abramsky, akıllı telefonlar ve tabletlerin diğer cihazlara karşı oranlarını ortaya çıkarttı. İnternet kullanıcı sayısı 2 milyar, PC kullanıcı sayısı 1.3 milyarken akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının sayısı 394 milyon.

Bakalım bu sayı 2011'in sonlarına doğru nasıl bir değişiklik gösterecek.

Gökay Özbudak

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bu işlerde para var onu bunu bilmem, türkiye de ileri teknoloji üreten ülkeler arasında üst sıralarda yer alıp pastadan payını alması dileği ile

valla inanamadım billa inanamadım nasıl böyle bşiey olur :OOOO

bu işlerde para var onu bunu bilmem, türkiye de ileri teknoloji üreten ülkeler arasında üst sıralarda yer alıp pastadan payını alması dileği ile
-----------
Kim yapacak onu arcelik mi?

taraflı bir haber olmuş. Bilgisayar firmalarının bu haberde parmağı var gibime geldi. Şimdi bu tablo tam bir mantıksızlık örneğidir. Haberin başında ne güzel anlatmışsınız. 1 senede 394 milyon kullanıcı. Peki ya diğerleri, bilgisayar 40 yaşında var internette 25 yaşında. böyle bir mantıkla bakacak olursak 10 sene sonra 3.94 milyar tablet kullanıcısı olacak yani bilgisayar + internet = tablet olacak.

Şirket olarak, haddinden fazla pahalıya ve dandik olan mal satarsan, devlet olarak ağır vergiler altında halkını ezersen, halkın gelir seviyesini düşürür, birde kartellere ezdirirsen; kimse ilgi göstermez göstersede almaz. Unutmayalım; Uygun fiyat (yani ucuz) + performans + kalite = çok satan ürün demektir.

tablet ten kastınınz pad le biten cihazlardan ise henüz satın almadım gerçek tabletten laptoplardan bahis ediliyorsa mütevazi x61 sahibim benim için çok yeterli

"taraflı bir haber olmuş. Bilgisayar firmalarının bu haberde parmağı var gibime geldi. Şimdi bu tablo tam bir mantıksızlık örneğidir. Haberin başında ne güzel anlatmışsınız. 1 senede 394 milyon kullanıcı. Peki ya diğerleri, bilgisayar 40 yaşında var internette 25 yaşında. böyle bir mantıkla bakacak olursak 10 sene sonra 3.94 milyar tablet kullanıcısı olacak yani bilgisayar + internet = tablet olacak."

Sizinki de taraflı, o zamanların nüfusuyla bizim zamanımızın nüfusu bir mi? Veya ekonomik refah düzeyi? Ha şu da var, o zamanlar Apple hayranları yoktu :))

Parası olan var olmayan var alabilen var alamayan var bunlarıda düşünmek lazım.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir