Toshiba'dan ince ve hafif bir notebook serisi

Toshiba'nın tam performanslı CPU'ya sahip ince notebook serisi, teknik özellikleriyle dikkat çekiyor

Kullanılan teknolojiler ve dayanıklılık testleri

Kullanılan teknolojiler ve dayanıklılık testleri

Güçlü özellikleri ince ve hafif cihazlara sığdırabilmek için Toshiba farklı yenilikçi teknolojilerden yararlanmış. İleri bir soğutma sistemi ısı çekişini optimize ederken en yeni ve güçlü Intel CPU'ları fan sesini en aza indirgeyerek kullanabiliyor.

R830'un ve R840'ın 35.6cm (14.0'') ve 39.6cm (15.6'') modellerinde kasanın belli yerlerindeki petek dokulu yapı ve notebook'un iç bölümüne gömülü gövde ayakları bükülmelere karşı dayanıklılık sağlayarak R800 serisi cihazların oldukça uzun ömürlü hale getiriyor.

Satellite R800 serisi cihazlar son derece sağlam. Elektronik ve mekanik bileşenler dayanıklı magnezyum alaşımlı kasa ile (R830) veya yeni High Stiffness Resin (çok sert reçine) kasa (R840 ve R850) ile destekleniyor.

Dayanıklılık testleri R800'ün sağlamlığını kanıtladı

Bağımsız Alman test enstitüsü TÜV Rheinland tarafından yürütülen kapsamlı HALT testleri sırasında R800 serisi cihazlar sağlamlıklarını kanıtladılar: Cihazlar, içerdikleri verilere hiç bir zarar gelmeden, 76 cm. yükseklikten düşmeye, LCD kapak 100 kg. ağırlığa ve 30 ml. ye kadar sıvı dökülmelerine karşı direnç gösterebildiler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

toshibayı her zaman takdir etmişimdir. hiç bir zaman masaüstü pc üretmeyen firma dünyada laptopta bence bir numara

toshy nin norml modelleri bile turkiye de el yakarken bu modellerin fiyati ikinci el bir araba fiyatina satilacagini tahmin ediyorum ki resmen somuruluyoruz burada

sordum 1000 dolar civarındaymış bu ürün bu fiyata çok başarılı bence
emektar toshibama ihanet etmenin vaktidir

r850 1200 dolarmış bence bu özellikler için mukemmel fiyat olmuş fan konusunda ki cozum harbi anlatıldığı gibi ise ben varım

Sen de yorum yaz

 Bu konuda okuyacaklarınız
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir