İndirin: 2 bedava araçla XP'ye 7 makyajı

Win 7'nin sevilen iki özelliğini XP ve Vista altında kullanmak istiyorsanız, bu iki araç size yeter.

XP'ye Windows 7 makyajı!

Windows 7'nin en çok konuşulan yeni özellikleri arasında Aero Shake ve AeroPeek'in ayrı bir yeri var. Aero Peek, masaüstünüze ve açık program pencerelerine sürekli olarak hakim olmanız için tasarlanmış. Bu iş için görev çubuğunun en sağına yeni bir "Masaüstünü Göster" ikonu eklenmiş. Bunun üzerine geldiğinizde tüm açık pencereler şeffaf hale geliyor ve masaüstüne veya gadget'lara göz atmak mümkün hale geliyor. İkona tıkladığınızda ise tanıdığınız "Masaüstünü Göster" süreci gerçekleşiyor.

İşte bu özelliği, AeroPeek isimli küçük bir araç yardımıyla Windows XP ya da Vista'ya taşıyabilirsiniz. Yaklaşık 2 MB büyüklüğündeki bedava aracı indirip kurduğunuzda, Görev Çubuğu bildirim alanında küçük mavi bir simgenin belirdiğini göreceksiniz. Bu simgeye tek bir kere tıklayarak tüm pencereleri şeffaf hale getirebilir, yine tek bir kere tıklayarak normal görünüme geri dönebilirsiniz.

Download:
AeroPeek

Aero Shake ile pencereleri sallayın

Aero Shake ile pencereleri sallayın
Aero Shake: Pencerelerden birini sallayın, diğerleri Görev Çubuğu'na insin...

Masaüstündeki pencere yığınından kurtulup sadece bir pencereyi görmek istediğinizde Aero Shake özelliği çok işinize yarayacaktır. Aero Shake'i daha detaylı görebilmek için buradaki videoya göz atmanız yeterli, zira sabit bir ekran görüntüsüyle açıklamak mümkün değil.

Aero Shake aracını indirip sisteme kurduktan sonra, efekti görmek için masaüstünde birden çok pencere açıkken bunlardan bir tanesini tutup sağa sola sallamanız gerekiyor. Bu sayede salladığınız pencere dışında kalan açık pencerelerin tümü Görev Çubuğu'na inecek, ekranda sadece tek bir pencere açık kalacak. Bu tek pencereyi tekrar sağa sola salladığınızda ise, ekran yine eski durumuna geri dönecek.

Download:
Aero Shake

Okuyucu Yorumları