İndirin: ControlPad ile her şey daha kolay

ControlPad: Bedava yazılım, numerik klavyenizi en büyük yardımcınız haline getirecek...

İndirin: ControlPad ile her şey daha kolay
ControlPad sayesinde dilediğiniz programı hızlıca başlatabilirsiniz.

PC'lerdeki nümerik klavyeler genellikle pek sık kullanılmaz. Sadece hesap makinesi ile işlemler yapmak ve benzer şekilde kısa sayısal değerler girmemiz gerektiğinde hatırladığımız nümerik klavye aslında doğru kullanıldığında işleri çok hızlandırabilir. Özellikle de ControlPad benzeri bir program ile birlikte kullanıyorsanız.

ControlPad; ufak ve ücretsiz bir uygulama. Amacı ise nümerik klavyeyi kullanarak istediğiniz tüm programları hızlı bir şekilde başlatmak. Programı çalıştırdıktan sonra * tuşuna bir süre basarak ControlPad'i başlatabilirsiniz. Bundan sonra sıra / tuşuna basarak istediğiniz komutları tanımlayamaya geliyor. Metin kutusuna komutu yazdıktan sonra bu komutu daha sonra kullanacağınız rakamsal karşılığını da belirlemeniz gerekiyor.

Bundan sonra ise dilediğiniz komutu çalıştırmak için ControlPad'i çalıştırmanız ve komutların sayısal karşılıklarını nümerik klavyeyi kullanarak girmeniz yeterli. Eğer bir seferde birden fazla komutu uygulamak istiyorsanız aralarına + işareti koyarak bunu da sağlayabilirsiniz.

ControlPad'i indirmek için şuraya tıklayınız. ControlPad'in kurulum gerektirmeyen sürümüne sahip olmak içinse şuraya tıklamanız yeterli.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir