İndirin: Easy File Locker ile gizli dosyalar

Özel bilgiler içeren dosyalarınızı saklamak mı istiyorsunuz? Çözüm bu bedava yazılımda...

Başkalarının görmesini veya açmasını istemediğiniz dosya veya klasörleriniz mi var? Bunun için size yardımcı olacak farklı programlar bulabilirsiniz. Ama Easy File Locker aralarında en ufak ve başarılı olanlardan biri. Üstelik tamamen ücretsiz olan bu program Windows XP, Vista ve Windows 7 ile sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor. Sadece 224 KB'lık olan bu program ayrıca sisteminizi de neredeyse hiç yormuyor.

Programı kullanmak için tek yapmanız gereken çalıştırdıktan sonra yapmanız gereken Edit menüsünden "Add File" (dosya ekle) veya "Add Folder" (klasör ekle) seçeneklerinden birini tıklamak. Ardından Path satırındaki üç noktaya tıklayarak kilitleyeceğiniz dosya veya klasörü seçebilirsiniz. OK'e basmadan önce istediğiniz güvenlik seçeneklerini de yine bu pencereden işaretleyebilirsiniz. Bu sayede istediğiniz kombinasyonla seçmiş olduğunuz dosya veya klasörün erişilebilir, yazılabilir, silinebilir veya görülebilir olup olmayacağını seçebilirsiniz. Ardından System menüsünden "Set Password" ile bu klasör için şifre koruması belirleyebilirsiniz.

Bu ufak ve ücretsiz programı şu adresten indirebilirsiniz. Programın hem 32 bit, hem de 64 bit'lik sürümlerinin olduğunu da belirtelim...

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

bu gibi programlara gerek yok windows da var zaten dosya gizleme

bu programı indirdim kurdum ama içerisine attığım klasörü açamıyorum...

64-bit sürümünün olması güzelmiş. Paylaşım için teşekkürler chip :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost