İndirin: Firefox 3.6 alpha hazır!

Firefox 3.6'nın nasıl olacağını merak mı ediyorsunuz? İlk alpha'yı indirin, kendiniz görün...

Firefox 3.6'nın ilk alfa sürümü yayımlandı
Firefox 3.6 Alpha 1: Kaput altında yenilikler sunuyor.

Mozilla vakfı Firefox 3.6'nın ilk alfa sürümünü indirmeye sundu. Namoroka kod adını taşıyan tarayıcı her şeyden önce kaput altında yenilikler sunuyor.

Yeni sürümde Firefox bir HTML sayfasının tüm kullanım öğelerini kendisi oluşturuyor; şimdiye kadar bu görev işletim sistemi tarafından gerçekleştiriliyordu ve bu da bir web sitesinin Windows, Linux ve Mac OS altında farklı gözükmesine sebep oluyordu. Artık bu tip istikrarsızlıklar olmayacak.

Bunun dışında görüntüleme motorunda da yenilikler var: Gecko 1.9.2 yeni CSS3 spesifikasyonlarını destekliyor. Yeni bir odaklama modeli sayesinde daha kısa başlangıç ve tepki sürelerine ulaşıldığı da belirtiliyor.

Firefox 3.6 Alfa 1'i gündelik işlerinizi haletliğiniz bilgisayara kurmanızı tavsiye etmiyoruz. Muhakkak test etmek istiyorsanız bunu bir sanal PC altında gerçekleştirmeniz daha güvenli olacaktır.

Download:
Namoroka 3.6 Alpha 1 (Windows)
Namoroka 3.6 Alpha 1 (Mac OS X)
Namoroka 3.6 Alpha 1 (Linux)

Halil Mollaoğlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

hız farkı varmı? yoksa denemeye gerek yok

''Firefox 3.6 Alfa 1'i gündelik işlerinizi haletliğiniz bilgisayara kurmanızı tavsiye etmiyoruz. Muhakkak test etmek istiyorsanız bunu bir sanal PC altında gerçekleştirmeniz daha güvenli olacaktır.''
Niye ki ???

1 ay sonra 3.7 çıkar. ne güzel firefox. mozilla vakfı mı!!!!!

Çok yavaş işliyor

malesef ben verim alamadım. sitelerde donup kalıyor, çok ağır çalışıyor. Umarım sorunları çözülür.

Görsellikte de yenilik yapmalılar. Ayrıca 64 Bit desteği de acilen gelmeli.

bu firefox'un resmi surumu degil mi? yazida tam belirtilmemis, mozillanin sitesinde de boyle bi beta yok, resmi olmayan bi cesit yama olsa gerek. indirip yukleyen varsa lutfe yazsin.

beta oldugu ıcın acıkları hataları yada eskı surumden kalan yedeklerı acmaz =)

ben ozellıkle 2.0 dan berı firefox yedekleyerek kullanıyorum 4 yıl once uye oldugum yerı bıle hatırlıyorum meret =)) kendı update etmesı o yuzden onemlı benım ıcın beklemek daha ıyı =)

Linux sürümünü indirdim. Şuanda onunla yazıyorum. Gayet güzel... Bir sorun yok.

''bu firefox'un resmi surumu degil mi? yazida tam belirtilmemis, mozillanin sitesinde de boyle bi beta yok, resmi olmayan bi cesit yama olsa gerek. indirip yukleyen varsa lutfe yazsin.''
-------------------------------------------------------------------
Çok ağır işliyor, Javascript motoru bozuk vs vs..
Önermem :)
Mozillanın ingilizce ftp:// sayfasında görebilirsin.Yama değil çıkmadan önce hazırlanmış betadır.Onun yerine minefield(firefox'un yeni sürüm adı) 4.0 pre alpha 1'i öneririm ;)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir