İndirin; klavye kısayollarına fareyle ulaşın

PC başında klavye kısayollarını sık kullanır mısınız? Öyleyse bu küçük yazılım tam size göre...

Klavye kısa yollarına fare hareketleri desteği
LiveEdge kısa yolları farenize taşıyor

Özellikle tecrübeli kullanıcılar için bilgisayar başında geçirilen zamanın efektif olması çok önemlidir. Bu yüzden pek çok kullanıcı Windows'un ve sık kullandıkları programların kısa yollarını iyi bilir ve kullanırlar. Fakat kullanılan program sayısı arttıkça bu kısa yolları birbirine karıştırma riski de doğmaya başlıyor. LiveEdge adlı ufak ve ücretsiz bir yazılım ise bazı kısa yolları, farenizin hareketlerine atamanızı sağlıyor.

LiveEdge ekranınızda toplam 8 adet nokta tanımlıyor. Dördü üst bölümde, ikisi sağ ve ikisi de sol bölümde olarak ayarlanan bu noktaların her birini ayrı bir kısa yol olarak kullanmanız mümkün. Tek yapmanız gereken programı çalıştırmak ve bu 8 noktaya istediğiniz komutları tanımlamak. Bundan sonra farenizin imlecini bu noktalardan birine doğru götürüp bekletmeniz, atamış olduğunuz kısa yolu çalıştırmak için yeterli.

Sadece 600 kb'lık bir dosya olarak şu adresten indireceğiniz LiveEdge'in Framework 3.5'a ihtiyaç duyduğunu ve Vista ile Windows 7'de çalıştığını hatırlatalım.

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

yav fare hareketi dediniz bende rastgele harekete göre zandımdı başta yoksa benim için kötü olurdu fareyi çok oynatırım ben:Diyiki nokta da bekletmeli:D

işe yaramıyor

Masaüstünde bu programın olduğu yerlerde simge bulunmaması gerekiyor ki, program işlesin. Şahsen masaüstünün köşe ve kenarlarını çok kullanan birisi olarak, bu programı kullanamadım.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir