İngilizler korsanı bakın nasıl durduracak?

Korsana reklam söker mi? İşte korsanı engellemek adına başlayan ve çok tartışılacak ilginç bir proje

İngilizler korsanı reklamla durduracak
Reklam internet korsanlarını durdurabilecek mi?

İnternet üzerinden yasa dışı dosya paylaşımı nedeniyle gelir kaybına uğrayanlar bu konuda her gün yeni bir yöntem deniyorlar. İngiltere'de bu sorundan muzdarip olan ünlüler ise son çare olarak reklamlara başvurmaya karar verdiler. Aralarında İngiltere'de çok ünlü olan pek çok yıldızın da bulunduğu bir grup korsan dosya paylaşımı yapanların bu konudaki yaklaşımlarını eğitici reklamlarla değiştirmeyi deneyecekler.

Kampanyanın en ateşli savucularından biri de ünlü İngiliz yıldız Nick Moran. Moran, kampanya ile ilgili olarak; "Her sinema bileti, her DVD alışınızda veya yasal bir şekilde ücretini ödeyerek internetten dosya indirdiğinizde İngiliz eğlence endüstrisine katkıda bulunuyorsunuz".

Bu kampanyanın ortaya çıkmasına neden olan sebeplerden biri de İngiltere'de yakın zamanda yapılan bir araştırma. Bu araştırmaya göre 18 ve 30 yaş arasındaki İngilizlerin sadece %39'u internet üzerinden indirilen dosyalar için bir ücret ödemek zorunda olduklarını savunuyor. Bakalım bu reklamlar geri kalan %61'in fikrini değiştirebilecek mi...

Ümit Öncel

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Bence değişmez ha ingilterede %61 %55 falan olabilir belki ama mesela Türkiye için bu söz konusu bile olamaz. Bir kere biz ne ebaydan ne amazondan o üstünde yazan fiyatlarla alamıyoruz.(Gümrüktü falan fiyat 2 katına çıkıyor)
Dışardan orjinal oyun falan almaya kalksan çok pahalı. Bizdede orjinal oyunlar 35-40 lira olsun alalım.
Bu yüzden korsan engellenemez.
Not: Bu sadece benim görüşüm katılan katılar katılmayan katılmaz.
Teşekkürler

Yahu adamlar uçakla geziyor biz slow motion internetimizle şarkılarını indirdik diye suç oluyor.1 albüm 10 lira 100 kişi alsa 1000 lira yapıyor. Adam 1 gece bir barda sahneye çıksa 5 katını alıyor zaten.Çoğu kişi albüme o kadar para veremeyecek durumda ülkemizde ve tüm dünyada..

e adamda kul hakkından korku Allah tan korku olmazsa böle olur :)

durduramaz bence o %61'i
e zaten indiren indirir reklamı umursamaz bile

kardeşim oyun diyen arkadaşa sinirlendim...elrohiremre arkadaşım 35-40 tl de fazla....adam çinde rusyada bile oyunu piyasaya dil desteği olmadan süremiyo.....biz orjinal oyun al 100-150 tl. ver ne efendim dil desteği yok.....yok kardeşim TR. olacak bu oyun yoksa torente devam.....böylesine değil 40tl. 40 kuruş vermem ....tek kerizi bizmiyiz dünyanın.....neyi var 1 dvd 50 krş. eeee daha ne niye 100- 150 tl. ingilazca????

MP3'e devam.

Kul hakkı diyen arkadaş,
Adamlar soyguncu, fiyatlar makul seviyelere çekilirse tabi ki kimse korsana kaymaz. bazen 2-3 TL sına eski sezon izlemediğim DVD ler denk geliyor. 4-5 flim birden alıyorum. Korsan ile uğraştığıma değmiyor.
Özetle, orjinal çok pahalı.

forever piratebay forever korsan hiçbirşey için emek vermeyenler asla orjinal satamaz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir