İngiltere'yi korkutan hırsızlık

600 bin askerin tüm kişisel bilgilerinin bulunduğu dizüstü bilgisayar çalındı, ortalık karıştı...

İngiltere'yi korkutan hırsızlık
Tüm kişisel bilgiler, laptop ile birlikte çalındı.

İngiltere Savunma Bakanlığı'na ait 130 dizüstü bilgisayarın çalınması şaşkınlık yarattı. Bunlardan en önemlisinin, içinde 600 bin askerin bütün kişisel bilgilerinin bulunduğu dizüstü bilgisayar olduğu ve söz konusu bilgisayarın geçen Ocak ayında Birmingham'da park halinde bir araçtan çalındığı ortaya çıktı.

Sir Edmund Burton'un başında bulunduğu konsey tarafından hazırlanan raporda da Savunma Bakanlığı'nda en basit güvenlik kurallarının uygulanamadığına işaret edilirken, bakanlık personelinin hassas bilgilerin korunması konusunda son derece zayıf bir bilince sahip olduğu uyarısı yapıldı.

Devlet bilgilerini korumakla görevli konseyin başkanı Sir Edmund Burton, konuyla ilgili açıklamasında "Bu bilgisayarların kaybedilmesi ya da çaldırılmasına yol açan personelden "Facebook nesli" diye söz etti ve bu nesle mensup memurların, soğuk savaş döneminde büyük güvenlik hassasiyeti içinde yaşayan yaşlı meslektaşlarından hiç örnek almadıklarını" belirtti.

AA

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

amerıkaya destek ıstesınler

onların asıl sinir olduğu şey, kendileri diğer ülke halkları hakkında bilgi toplamak için binlerce takla atıp sayısız entrika çevirirken kendi gizli bilgilerini basit bir sokak hırsızlığına kaptırmalarıdır. ingiliz kibiri.

Yooo!! feysbuktakiler laptoplarını koruyoor!!!

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir