İnsanlara hayatı zehir eden 5 silah!

Susturan, kusturan ve hatta daha kötülerini yapan bu 5 silah, "insanlığın" hizmetinde (!)

İnsanlara hayatı zehir eden 5 silah!
Konuşanları susturan silah

Bu 5 silah, Star Wars'tan fırlayan bir ışın kılıcı gibi görünmeyebilir ama tamimiyle gerçek ve yıllardır insanların hayatını zehir etmeye devam ediyor. İşte bilim kurgu filmlerini aratmayacak 5 acımasız silah.

1. Konuşmayı susturan silah

Hakkınızdaki düşüncelerini artık duymak istemediğiniz ve susturmak istediğiniz bir kişi düşünün. Yukarıdaki silahı alarak, ona yöneltip tetiğe bastığınızda, bu kişi artık susacak.

Japon araştırmacılar tarafından tasarlanan silah, üzerinde bir mikrofona sahip ve 30 metreye uzaklığa kadar söylenenleri duyabiliyor. Cihazın üzerindeki hoparlör, sesinizi 0.2 saniye gecikmeyle tekrar çalıyor. Bu ise karşınızdaki kişinin kafasını karıştırarak susmasına neden oluyor.

2. Kusturan ışın

ABD donanması, 2007'de Invocon adlı bir şirketle kurbanlarının dengesini bozan ve kusmasına neden olabilen bir silah geliştirmek üzere anlaşmıştı. Silahın duvarları bile geçebilen dalgaları, kişinin duyma ve denge hislerini ciddi biçimde etkiliyordu. Silahın etkileri, pek de şanslı sayılmayacak bir kişi üzerinde başarıyla denenmişti.

Ağrı ışını, akıl kontrol silahı ve fazlası

Ağrı ışını

3. Ağrı ışını

Active Denial System (ADS) olarak bilinen ağrı ışını, ABD ordusu tarafından geliştirilmiş. Silah, mikrodalga fırınından çıkan dalgalara benzer yüksek güçlü dalgalarla inanılmaz bir ağrı hissi oluşturabiliyor. Araçların üzerine tabakalar halinde yerleştirilen dev Silah, Haziran 2010'da Afganistan'a gönderilmeiş, ancak bir ay sonra kullanılmadan geri çekilmişti.

Silahın Silent Guardian adındaki daha küçük bir sürümü ise Raytheon adlı şirket tarafından geliştiriliyor ve kanun yetkilileri tarafından kullanılıyor.

4. Akıl kontrol silahı

Rusya başbakanı Vladimir Putin, geçtiğimiz günlerde insanları zombiye benzer bir hale getiren bir silah meydana getirdiklerini itiraf etmişti. Rusya'nın akıl kontrol silahı, elektromanyetik radyasyonla hedefin merkezi sinir sistemine saldırıyor ve toplu denetim amacını taşıyor. Rusya, silah hakkındaki bilgileri gizli tutuyor. Silahın etkilerinin ise geçici olduğu umuluyor.

5. Yolunu bulan kurşun

ABD Sandia Ulusal Laboratuvarları, herkesi bir keskin nişancıya çevirecek bir kurşun geliştirmişti. 4 inçlik cisim, yanlarında bir darta benzer kanatlara sahip ve siz hedefi lazer ile işaretlediğiniz sürece kurşun, gitmesi gereken yöne kendiliğinden yöneliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

iyiki bu silahlar türkiyede yok yoksa birileri biber gazı ve plastik mermiden de öteye gidip bunları hiç çekinmeden kullanırdı!

bu silahlar bizede gelip sokak eylem lerinde kullanılsa ne güzel olur ver ışını adam kavrulsun.

@16 Mar 2014 07:35 bunun IP numarasını tespit edebilir misiniz sevgili Chip ?

Bunlardan Türkiye'ye de lazım.

Ne kadarşeytanice cihazlar

Eylemde kullansınlar. O eylemde ben dahil bir ton mühendislik eğitimi alan insan var. sanki biz ona taşla karşılık verecez.

Gorende seni basarili patentli muhendis sanacak yahu.

Sen de yorum yaz