İnsanoğlunun ne kadar ömrü kaldı?

İnsan ırkının ne kadar ömrü kaldı? İşte bilimadamlarından insanlığın yok olacağı tarih...

  • Gökay Özbudak
27 milyon yılda bir yok oluş!
Fosiller her şeyi anlatıyor...

4.6 milyar yıllık Dünya'da şimdiye kadar hayatını sürdüren tek canlı insan değildi. Paleontolog Richard K Bambach'ın yayınladığı makaleye göre; Dünya'daki canlı türlerinin soyu, her 27 milyon yılda bir aniden tükeniyor.

Bilimadamının açıklamasına göre bu fosillerin biyodeğişimiyle ilgili olarak kanıtlanmış durumda. 27 milyon yılda bir yaşanan bu tükenişi bazı bilimadamları Güneş'in çevresinden onunla beraber dönen Nemesis'e bağlıyor. Teoriye göre Nemesis 27 milyon yılda bir kuyruklu yıldızların çokça bulunduğu bir bölgeye giriyor ve kuyruklu yıldızların Güneş Sistemi'nin içerisine doğru yönelmesini sağlıyor. Gökten gelen kuyruklu yıldızlar ise Dünya'daki yaşamı bitiriyor.

İnsanoğlunun 27 milyon yıllık hayatının daha 16 milyon yılı bulunuyor, tabii ki bu süreye kadar insanlık kendi kendini bitirmezse...

CHIP Online yorumu:
Bizce bu teori tartışmaya açık durumda; çünkü 500 milyon yıldır yaşayan bazı canlıların devamlılığı gözlendiğinde böyle bir olasılığın ne kadar gerçekçi olduğu bir soru işareti olarak karşımızda duruyor...

Okuyucu Yorumları

Toplam 28 Yorum

Bunlar bizim Güneydogu'yu görmemişler galiba

bilim her zaman altarnatif arar sorgular ama insanlığın geleceğini allahtan başka kimse bilemez

Kuran-ı Kerim gerçekler dururken, bu adamların, bilim adamı sıfatıyla düştükleri çelişkilere kulak asmam...!!!

insan yaşamının ne zaman son bulacağı, ne zaman tükeneceği gibi şeyler "kıyamet" olaylarına girmektedir ve kıyametin ne zaman kopacağını ise şüphesiz "Allah-u Teala" bilir.

olay şudur ki; bilim adamları, artık alacakları ödenekler için ekiplerini ve konularını genişletmekte, konu bütünlüğü sonsuza uzanan ve belli olmayan senaryolara yönelmektedirler. böylelikle, devam eden ödenekleri sayesinde, ömür boyu zenginlik ve refah içerisinde yaşamayı garantilemektedirler.

ne yazıktır ki, aynı bilim adamları, tehlikeli virüs ve bakteriler icad etmekte ve silah olarak kulanıma sunmaktadırlar. ne yazıktır ki, bunların yaptıkları bilim adamlığı değil, sadece keşfedilmemiş noktalara giden yolları bulmak. ama yaptıkları şeylerin dünyaya ve insanlığa verdiği zararlar umurlarında olmamakta. işe bu noktada da bilim adamı vasıflarını kaybetmekteler...!!!

çünki onlar "bilim" dedikleri ve aslı "ilim" sahibi de Allah-u Teala olan vucudiyeti, ne yazıktır ki "Allah olmadan" teorisi ile boş açıklamalarla ve yanlış yorumlarla doldurmaktalar. aynı zamanda da Allah-u Teala' yı açıklamaya ve bir mantığa sığdırmaya çalışmaktalar.

halbuki Kuran-ı Kerim okuyarak yola çıksalar ve ilim yolunu O' nun Nurr'u altında katetseler, şimdiki seviyelerinden kat be kat daha ileride ve daha Alim insanla olmuşlardı.

saygılarımla

insanlığın ömrünü bırakın da, barışın ve gerçek kardeşliğin ne zaman geleceğini düşünün.ne zaman gebereceğinizi mi düşünüyorsunuz. biraz kafa çalıştırın da insanlık huzur bulsun.saygılar :)

kemal sunal filmi gibi. 3 aylık ömrü kaldığını sanıp türlü türlü akssiyona girmeye benziyor.

demek 11 milyon yıllık ömrümüz kaldı. biz de o filmdeki gibi yapalım :D

bişey olmaz bişey olmaz

iyide sığnak tarzı biryerde zaman geçirenler hariçtir yani

16 milyon yıl sonra insan nesli çokdan aşmış, kendini makineleştirmiş
uzaya yerleşmiş krovazörlerin abileriyle uzayda tatil yapıyor olur, hatta evrenin kontrolünüde bir ölçüde kendisi sağlamaya başlamış yaşayan diğer uzaylı diye tabir ettiğimiz canlıları emri altına almış köle gibi çalıştırıyor haldedir. hatta eskilerin dediği gibi Nemesis e çakar kill i evrenden forbitleyi verir. insan neslini çok küçük görüyosunuz borumu 46 tane kromozomumuz var bea.. :D (G3.TR)

Biz bu konuda bilimadamlarına değil, İlahi mesaja, yani Kur'an-ı Kerimde insanlığa bildirilenlere itibar ederiz. Kur'an da kıyamet ile sonlanacağını uzun uzun bildiriyor. İnanmıyorsanız dahi açıp okumanız sizin yararınıza olacaktır.

Evren ve içindeki herşey belirli bir sistemin parçasıdır. sistemdeki bir parçanın yerini başka bir parça alana kadar o paraça çalışmaya devam eder. canlılar bu sistemdeki bir parça ve en önemli olanı, unutmayalım ki; insan sınanmak için Allah tarafından gönderilmiştir. tabi bu sebeplerden sadece biri. demekki her parçanın bir ömrü var ama bu ömrün ne kadar olduğu parçayı yapanın bileceği birşeydir, başkaları sadece tahminde bulunabilir.

500 milyon yıldır yaşayan canlılar kendi küçük ekosistemlerinde yaşayan ve kendi kendine yetebilen küçük boyutlu canlılar. Biz insanlar bu tanıma ne yazık ki uymuyoruz. Bunu anlayabilmek için de bilim adamı olmaya gerek yok. Anlayamıyorsanız da, işinden anlayan bilim adamlarına ve çalışmalarına kafanıza göre yorum yapmayın lütfen!

İlkokuldaki kütüphanemizin masallar bölümünde bundan daha iyi uyutanları vardı.

oha! 16 milyon yıl mı kalmış hiç zannetmiyorum
bence 50 - 100 yıl kalmıştır belki de daha az

200 yıl içinde gezegen yolculukları kolaylaşınca,bize gelen göktaşları ve kuyrukluyıldızları milyonlarca km uzaktan durdurabileceğiz,yeterki 200 yıl içinde dünya çapında savaş olmasın,bilim sekmeye uğramazsa 200 yıl içinde çarpışmalara çözüm bulunacaktır

Uzaya göndermeye çoktaaan başlamış olacaklar ozamana kadar ve uzaya dağıtacağız pisliğimizi... Too late,

kıyametin kopması : yörüngeden çıkma şeklinde olacağı ve dünyanın dümdüz olacağı kitaplarda bildiriliyor.dolayısıyla bu anlatılan kehanet ve teoriler birgün çürümeye mahkümdur

fallout 3 gibi olacak.

Tam bir inanç dışı insanların yapabileceği açıklama bunlar ve çok saçma ...

ALLAH 'ın işine karışmak gibi olmasın haaşaa tövbe yalnız bir an önce bitse iyi olucak. İnsanoğlu 'nun tabiaata verdiği zarar, davranış ahlak biçimleri hiçte iyi değil. Benim düşüncem Yüce Yarabbim bunlara bir son versin.

o kadar yıl sonra kim öle kim kala. 60-70 yıl yaşıyoz zaten bırakın bu işleri. boş iş bunlar

ama yeni bi tür doğuyo her zaman insan gibi mesela bizim soylarımız tükendikden sonra belki bizim yerimize geçicek tür ortaya çıkacak bilemeyiz...

Chip editorunun notu baklayi agzimdan aldi. Oyle olsa dunyada tosbik, hamam bocegi ve kucu baligi neyin kalmazdi , degil mi ama. :D :D :D

Ölsek de kurtulsak valla saçma sapan yaşıyoruz her gün aynı sanki ne varsa. Ha bill gates olmuşsun ha asgari ücretli gariban. 100 sene sonra hepimiz kara toprağız. Hepimiz eşitleniyoruz.

Kimse kıyametin ne zaman kopacağını bilemez.

Bence cok sacma bunu kesin olarak yada tahmini olarak su kadar kaldi demek yalanin ta kendisi olur..

en fazla 2 milyon yıl bunu biliyorum

daha çok warmış XD

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play