Insider'lara Windows 10 yapısı yağacak!

Microsoft, Windows 10 için gaza basacağının ilk sinyallerini, Inisder'lar için verdi!

  • Onur Seven
Insider'lara Windows 10 yapısı yağacak!

Microsoft kısa bir süre önce Windows 10 için ilk Redstone güncellemesi (RS1) olma özelliğini taşıyan 11082 yapı numaralı teknik ön izleme sürümünü yayınlamıştı. Yeni yapı Fast Ring halkası üzerindeki Insider'lar için artık kullanılabilir durumda ancak hızlı dağıtım halkasının da zaman zaman biraz yavaş işlediği oluyor.

Daha doğrusu kullanıcılar bazen birkaç hafta bekleyebiliyorlar ancak Microsoft yetkilisi Gabe Aul artık "daha hızlı" Fast Ring yapılarının hazırlanması gerektiğinin farkında olduklarını, yayınladığı bir blog yazısında dile getirdi.

Aul, kriterleri gözden geçirdiklerini ve Ocak ayıyla birlikte teknik önizleme yapılarını Windows Insider kullanıcılarına daha hızlı şekilde sunacaklarını söyledi. Microsoft'un kendi iç halkasıyla paralel işleyecek hızlı dağıtım süreci, yeni yapıların kullanıcılarına sunulmadan önce daha sınırlı bir kontrol sürecine tabi olması anlamına geliyor. Bu da yayınlanan yapıların daha fazla sorun içerebileceğini gösteriyor.

Gabe Aul, bununla başa çıkmak için hazır olmayan kullanıcıların Fast Ring halkasından çıkmalarını öneriyor. Aul bunun için Windows Update'in Gelişmiş ayarlar bölümünde yer alan "Slow Ring" seçeneğini etkinleştirmelerini öneriyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Windows'tan bir cacık olmaz bu saatten sonra artık daha fazla debelenmesinler. Microsoft kaybetti. Apple ve Google kazandı. Bunu kabul edin.

@20 Aralık 2015 16:30 kullanmadan sallama derim :) MS hala ayaktaysa bu senin benim yararıma rekabet bize yarar ama senin kıvrımların bunu bile göremiyor, şu dunyada gereksiz nedir dense akla sen geliceksin :)

@20 Aralık 2015 16:30 Apple anladıkta google ne ki... Android kast ediliyor sanırım. Linux üzerindeki sanal makinedede çalışan bir PAKET PROGRAM... İşletim sistemi ile uygulamalar paketi arasındaki farkı bilmiyorsanız öğrenin. Bunların karşılaştırması bile olmaz. Dijital cahiller...

@20 Aralık 2015 16:30 yalan windows en iyiysi

şu microsoft wp yapana kadar kendi androidini yapsa ne vardı sanki

@20 Aralık 2015 17:40 Windows Phone'u o kadar kisitlamali ve kapali bir kutuya cevirmeseydi, Android yapmasina gerek yoktu.

@20 Aralık 2015 23:45 kısıtlamamamı :) hahaha sen hiç elma kullanmadın sanırım sağdan sola dönemiyorsun orda arkana bakman için kırk yerden izin gerek vb şu kullanmadan sallayanlar çok komik duruma düşüyor :)

windows 10 kullanan insanlar (varsa) yeni özellikleri boşvermiş sorunlarını çözmekle uğraşıyordur

Sen de yorum yaz