Instagram baştan aşağı değişti!

Popüler uygulama Instagram, logosundan tasarımına kadar, baştan aşağı değişti... İçeride!

Instagram baştan aşağı değişti!

Yaklaşık 15 gün önce sizlerle buradan paylaştığımız değişim, bugün gerçek oldu. Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması Instagram, sonunda logosundan tasarımına kadar yenilendi.

Instagram'ın yeni logosu, geliştiricilerinin söylediği şekilde, gökkuşağının renklerinden ilham alıyor. Doğruyu söylemek gerekirse bu yeni logo, Instagram'ın amacına daha uygun görünüyor.

Tasarımda ise, daha önce ağırlığı kolayca hissedilen mavi renk ortadan kalkmış durumda. Yerineyse, beyaz rengin hakimiyeti göze çarpıyor. Bu sayede Instagram, daha sade ve bizce daha anlaşılır bir hal almış oluyor.

Bu arada, Instagram'a bağlı yan uygulamaların logolarının da, Instagram logosuna uyumlu olacak biçimde "renklendirildiğini" eklemekte yarar var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bence çok kötü olmuş. Neden sattılar şu instagram ı facebook a? En önemli özwlliği olan kare fotoğrafı da kaldırdı zaten. Video lar 1 dakika olacakmış. Bak vine nın hiç video süresi artıyor mu? Zaten instagram reklam çöplüğüne dönmüş.

@11 Mayıs 2016 23:35 Kullanma! Bu kadar basit. Alan memnun satan memnun kime ne? Zorla kullandırtmıyorlar yahut bu siteye bağımlı çalışmıyorsun sanırım.

Yeni sürüm berbat! Yeni logo, eskisinin karizmasından çok uzak, adeta sahte takipçi uygulaması logosu gibi! Her yer bembeyaz ve göz alıyor, kullanıcıyı fotoğraftan alıkoyuyor. Butonlar küçültülmüş. Hiç değilse fotoğraf düzenleme ekranı gri kalsaymış, beyaz o kadar göz yoruyor ki fotoğrafın ayarlarına odaklanılamıyor.

Ben yeni tasarımdan çok memnunum adamlar süper iş çıkarmış.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir