Instagram da reklamlara hayır diyemedi...

Bugüne de reklamlardan para kazanma yoluna gitmeyen dev hizmet, şimdi reklamlara kucak açıyor!

  • Ertuğrul Süngü
Instagram'ın da reklamları olacak...
Reklamları istediğimiz zaman kapatabileceğiz

Instagram, uzun süredir fotoğraf tutkunlarının odak noktası. Her gün milyonlarca fotoğrafın paylaşıldığı hizmet, ilk olarak Amerika bölgesinde uygulanmak üzere, yeni fotoğraf yayını sistemine geçmeye hazırlandığını duyurdu.

"Gelecek için çok büyük planlarımız var ve planlarımızı gerçek kılabilmek için, Instagram'ı sürdürülebilir bir iş haline getirmek istiyoruz" şeklinde yapılan açıklamadaki "sürdürülebilir" ibaresi, bolca reklam göreceğimiz anlamına geliyor. Kullanıcılarına kibar bir şekilde, önümüzdeki ay içerisinde dönemsel reklamlar görebileceklerinin uyarısını vermiş olan Instagram, "Normalde takip etmediğiniz isimlerin, video ve fotoğraflarını görmek bir ilk olacak" diyerek, şimdiden bazı kullanıcılarını korkutmayı başardı. 

Aslında bu, çok da şaşırtıcı bir haber değil. Zira Instagram Instagram COO'su Emily White, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, hizmetyin artık para kazanması gerektiğini ve bunun ancak reklamlar yoluyla olabileceğini söylemişti.

Konu reklam olduğu için başlangıçta ziyadesiyle esnek olunacağını bilgisini veren Instagram, hizmete üye olan büyük isimlerin çekmiş oldukları, az ve bir o kadar da görülmeye değer fotoğrafların reklam şeklinde paylaşılacağını söylüyor. Tıpkı Facebook haber yayınlarında olduğu gibi, Instagram üzerindeki reklamları da dilediğimiz an kapatabilecek, neyi beğenmediğimizi net bir şekilde beyan edebileceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

6tag iyidir :D

benim anlamadığım; bugüne kadar reklam vermeden nasıl idare etmişler, neyden para kazanıyorlardı? sadece fotoğraf paylaşma sitesi olsa da emrinde bir sürü kişi çalıştırmalı ki öyle bir işe 10.000 dolardan aşağı maaş veremez. mesela güvenlik alanında; böyle bir site bütün dünyadan dakika başı hacklenme saldırısına uğruyordur (tabi bunların büyük bir çoğunluğu;"haa google`dan şu hackleme numarasını öğrendim, bir instagram`da deneyeyim" diyenlerdir)

"Instagram da reklamlara hayır diyemedi..." hangimiz hayır diyebilir ki! (evet internet sitem var, bununla hava atayım dedim! :D )

facebook satın aldı tabi reklam gelir...

"neyi beğenmediğimizi net bir şekilde beyan edebileceğiz.", o zaman sanırım like, "dislike" olayına gidilecek. sonra facebook'a sıçrayıp, herkesin istediği o butona kavuşulacak, diye yorumladım. keza "spam" diye bilgilendirmek biraz abes olur görüşündeyim.

reklamsız nasıl gelir elde edicekler mecburlar

Sen de yorum yaz