Instagram fotoğraflarını satan "sanatçı"!

Fotoğraflarını herkese açmayanlar, bu haberi okuyunca kendilerine daha da hak verecekler!

Instagram fotoğraflarını satan "sanatçı"!

"Sanatçı" Richard Prince, çok ilginç bir işe kalkışarak başkalarının Instagram hesabından aldığı ekran görüntülerinin baskılarını sergilemeye ve satmaya başladı.

New York'taki Gagosian Gallery'de yapılan sergide, sanatçının kendisinin fotoğraflara yorum yaptığı gözleniyor. Fotoğrafların her biri, yaklaşık 100.000 dolara satılmakta.

Satışlardan fotoğraflardaki kişiler ve fotoğrafın sahibi, herhangi bir kazanç sağlamıyor çünkü Prince, fotoğrafları kendisine mal edecek ve satış hakkı tanıyacak birtakım davaları kazanmış durumda. Prince'in fotoğrafların sahibinden izin almadığını da söyleyelim - "sanatçının" tek yaptığı, az önce de söylediğimiz gibi fotoğrafların altına kısa bir yorum bırakmak.

Prince, "tekrar fotoğraflama" işiyle 1970'lerden beri uğraştığını söylüyor ve peşine herhangi birinin takılması halinde mahkemeye ilk kez çıkmayacağı konusunda uyarıyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

You failed the city. ->

herkese paylaşıma açarsanız böyle yapılmasınıda kabul etmiş oluyorsunuz. adam haklı kimse hiçbir hak iddaa edemez

Anlaşılan Richard Prince İlluminati üyesi ki, böyle dokunulmazlığı var, tıpkı Bill Gates ve Steve Jobs gibi. kazançtan pay verme anlaşması yapmadan veya herhangibir izin almadan böyle birşeyi hukuk izniyle yapması imkansız. ha bu arada bundan sonra Richard Prince`e sanatçı değil hırsız diyelim! bunlara 100.000 dolar verenleri de.....

adam sanatçı değil adi hırsız...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost