Instagram Kullananlara Büyük Şok!

Instagram, hacker'ların önemli kullanıcıların gizli bilgilerini çaldığını itiraf etti. Ama daha kötüsü de olabilirdi...

  • H. Hüseyin Öztürk
Instagram kullananlara büyük şok!

Instagram bu kez çok ciddi bir güvenlik ihlali ile karşı karşıya gibi görünüyor. Sosyal fotoğraf hizmeti, saldırganların Instagram'ın programlama ara yüzündeki bir hatayı kötüye kullanarak bazı "yüksek profilli" kullanıcıların telefon numaralarına ve e-mail adreslerine erişim sağladığına dair uyarılar gönderiyor.

Saldırganlar en azından şifreleri ele geçiremediler ve Instagram da bu hatayı şu an onardığını söylüyor. Ama tüm doğrulanmış kullanıcıları tedbiri elden bırakmamaları konusunda da uyarıyor.

Kullanıcılar şimdi Instagram'ın durum hakkında daha fazla detay vermesini bekliyor. Veri hırsızlığının ne zaman gerçekleştiği ve ne kadar kişinin hedeflendiği henüz açıklanmadı. Ayrıca geçenlerde Selena Gomez'in Instagram hesabının ele geçirilmesi olayıyla bu olayın alakalı olup olmadığı da netlik kazanmış değil.

Daha kötü bir veri ihlali de olabilirdi ama Instagram'ın Gomez olayından hemen sonra böyle bir sorun yaşaması kullanıcıların güvenini düşürebilir. Instagram çok hızlı büyüyor ama büyük isimli kullanıcılar güvenlik korkuları sebebiyle çekingen davranmaya başlarsa sorun yaşayabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

hahaha ingisram hesabım yok çalamadılar peştemallı fotolarımı.

Gizliniz saklınız varsa, asla dijital ortama aktarmayın! Bu yüzden kağıt, kalem, daktilo ve klasik fotograf makineleri hala önemini korumaktadır...

şifre değiştirmek kurtarmıyor mu?

ModaSky ile daha güvenli kullanabilirsiniz.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost