Instagram'a videolu reklamlar geldi!

Videolu reklamlarla tepki çeken sosyal devler arasına, şimdi de bu popüler uygulama katıldı!

Instagram'a videolu reklamlar geldi!

Facebook'un bu sene reklam videolarını otomatik oynatmaya başlamasının ardından Instagram da adım atmakta çok gecikmedi ve aynı şeyi yapmaya başladı.

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram'da reklamlara daha önce de rastlıyorduk, ancak videolu reklamlar oldukça yeniler. Videoların otomatik olarak oynatılması ise onları daha da çekilmez kılacak gibi görünüyor. Videolu reklamlar satın alan ilk firmalar arasında Disney, Activision, CW ve Banana Republic bulunuyor. Instagram'ın videolu reklam işlevini 6 aydır test ettiği, tüm reklamları denetimden geçirdiği bilgisi veriliyor.

2012'de Instagram'ın sahibi olan Facebook, Instagram reklamlarını 2013'te duyurmuştu. Son söylentiler, Instagram'ın uzun süredir ortak çalıştığı Foursquare'i bırakarak, konumlar için Facebook Places'i kullanacağı yönündeydi. Bu konudaki gelişmeleri zaman ortaya çıkaracak, ancak yakın zamanda videolu sponsor içeriklerinin tadını çıkarmaya başlayacağımız bir gerçek.

CHIP Online'ın Instagram hesabını takip edin!

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

facebook un olduğu için normaldir.

facebook demek saçma sapan işler demek.. instagram koysun reklam sıkıntı yok.. illa kapatma anti bir uygulama ile bloke edilir

instagram Facebook'un değil mi zaten normal bir durum bu. ayrıca 106 takipçi ne chip ??

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir