Instagram Stories ile "kaybolan fotoğraflar"

Fotoğraf ve videoların belirli bir süre sonra kaybolmasını sağlayan özellik, Instagram Stories ile Instagram'a geliyor!

  • Cenk Atlı
Snapchat'in Stories özelliği artık Instagram'da!

Popüler fotoğraf paylaşım platformu Instagram, Snapchat'in paylaşılan fotoğraf ve videoların 24 saat sonra kaybolmasını sağlayan özelliğine rakip olabilecek yeni bir özelliği tanıttı.

Instagram Stories adı verilen bu özellik kullanıcıların video ve görsellerini tek bir albümde toplamalarını sağlıyor. Söz konusu albümü, ortadan kaybolana dek istediğiniz kadar genişletebiliyorsunuz. Yine tıpkı Snapchat Stories'de de olduğu gibi kullanıcılar bu resimlerin üzerine çeşitli ifadeler ekleyebiliyor ve çizim yapabiliyorlar.

Paylaştığınız bu içerikler kimler tarafından görüldüğünü izleyebiliyorsunuz, fakat diğer kullanıcılar bu içerikleri beğenemiyor ya da yorum yapamıyorlar.

Instagram'daki Stories, haber akışınızın en üstünde simgeler halinde görünüyor. Bunlara yeni içerikler eklendikçe etraflarında renkli bir halkanın ortaya çıktığı görülüyor.

Stories'in önümüzdeki birkaç hafta içinde Android ve iOS üzerinde Instagram'a sunulması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Snapchat'teki silinme özelliği, Ne WhatsApp, Ne Instagram, ne de Facebook bünyesindeki tüm uygulamaların hiçbirinde silinme özelliği olmadı, omayacak... Silindi zannettiğiniz içerikleri bile kendine her daim saklayacak facebook...

@03 Ağustos 2016 20:45 facebook un silinme diye komutu yok. Sil yazıyor ama yaptığı sadece gizlemek. Android in içinde gelen uygulamaları en fazla devre dışı bırakabiliyorsun. Facebook ta aynı şekilde fakat facebook rootlanıp silinmiyor. Silmek için sunuculara saldırıp veri kaybı yaşatman lazım. Ama mark zuckenberk bilgisayarının kamerasını bile bantla kapatmış.

Instagram storiese nasıl eski fotoraflar paylaşılıyor onu anlamadım?

Sen de yorum yaz