Instagram, Telegram ve Snapchat'i engelledi!

Instagram, diğer 2 büyük sosyal ağ devini resmi olarak "oyunun dışına itti"

  • Cenk Atlı
Instagram, Telegram ve Snapchat'i engelledi!

Instagram'ın gönderiler üzerinden başka bir siteye herhangi bir aktif bağlantı özelliği sunmadığı malum. Zira sosyal ağda başka bir web sitesi için bir bağlantı verebileceğiniz tek alan profillerin "hakkında" kısmı. Bu alan genel olarak halen bu özelliğini koruyor; iki istisna dışında: Telegram ve Snapchat.

Bir Instagram yetkilisi konuyla ilgili yaptığı açıklamada platform üzerindeki profillere artık Telegram ve Snapchat için 'beni ekle' linklerini ekleme özelliğinin kaldırıldığını doğruladı. Yetkili buna gerekçe olarak da "söz konusu bağlantıların platformun kullanılma amacına uygun olmadığını" gösterdi ve "diğer bağlantılara izin verilmeye devam edildiğini" belirtti.

Instagram sözcüsü, bağlantı özellikleri devam eden web sitelerine dair belirli bir liste vermese de yapılan kontroller sonucunda sosyal ağın Twitter, LinkedIn ve elbette Facebook bağlantılarının sorunsuz çalıştığı görülüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Telegram yükseliyor ya çekemiyor

@07 Mart 2016 01:16 telegramla instagram arasında ki bağlantıyı söylersen hak veririm de instagram ayrı bi amaç için var telegram ayrı bir amaç için O

@07 Mart 2016 12:14 Whatsapp ve Instagram aynı şirketin olduğu için olabilir mi zeki arkadaşım

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play