Instagram Windows Phone 8'e gel(m)iyor

Windows Phone'da eksikliği hissedilen bu çok popüler uygulama için sevindiren açıklama "geldi" ama..

  • Zeynel A. Öztürk
Instagram Windows Phone 8'e gel(m)iyor

Windows Phone 8 ve Nokia Lumia kullanıcıları, Nokia'dan gelen bir açıklamaya tam da sevinmişlerdi ki işin aslının farklı olduğu anlaşıldı.

Nokia'nın üst düzey yöneticilerinden Chris Weber, Bangkok Post'a yaptığı açıklamada Instagram'ın Windows Phone Store yolunda olduğunu açıklamıştı. Ancak Weber, haberlerin basında yankı uyandırmasının hemen ardından Bangkok Post'un haberi yanlış yazdığını açıkladı. Weber, Instagram ve Windows Phone ile ilgili açıklayacak herhangi bir şeyinin olmadığını söyledi. Bunun anlamı, Instagram'ın Windows Phone'a gelecekte gelip gelmeyeceği konusunun bile bilinmediği...

Instagram, Microsoft'un mobil platformundaki en önemli eksiklerden bir tanesi. Windows Phone 8'de popüler uygulamanın oldukça iyi alternatifleri var, ancak resmi bir uygulamanın yokluğu her zaman hissediliyor.

Eğer her şey yolunda gitseydi, Windows Phone 8 için Instagram uygulamasının Nokia'nın yakında New York'ta düzenleyeceği etkinlikte ortaya çıkabileceği düşünülüyordu. Ancak görünüşe bakılırsa WP8 kullanıcıları için Instagram bir başka bahara kaldı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 23 Yorum

Windows phpne 8 telefon almamak için bir neden daha.

@25 Ağu 2013 00:10 windows phpne 8 alma tabi windows phone 8 çakmasıdır

@25 Ağu 2013 00:10 Olamaz ya instagram yok ki ben nasıl kullanacam o telefonu ne işe yarayacak? Benim için alo demesinden daha önemli instagram olması, ayrıca ne kadar dandik bir işletim sistemi ki durmadan donabiliyor, azıcık ram koyuyorlar ve hiçbir iş yapamıyor, hele hele nokialarında iğrenç kamera performansları var; ios, android dururken neden alınsın ki bu win phone 8 li telefonlar (!)

Olsa da olur olmasa şuan için Rudy Huyn tarafından yapılan 6tag uygulaması orijinal Instagrama bile 5 basar. Bence böyle popüler ve trend uygulamalara kafa takılacağına Windows Phone 8 kendi eksiklerini geliştirsin. Nasılsa öyle yada böyle 3. parti uygulama kullanılabiliyor.

anlamıyorum. bu kadar büyük şirketler nasıl bir işletim sistemi için uygulama yazmayacak kadar umursamaz olabiliyor. kocaman şirketsin bilmem kaç tane developerın vardır yazdır yani uygulama işleri ne. bazen windows phone'un önüne geçilmeye çalışıldığını düşünüyorum..

ben Nokia lumia 920 kullanıyorum üstüne telefon tanımam wp8 is the best okadar

@25 Ağu 2013 00:35 620 kullanıcısı olarak söylüyorum, şimdilik Windows Phone için THE BEST diyemeyiz. Ama gelecekte Android'i mahvedip iOS ile 1. olmak için kapışacağına ve lider olacağına eminim. Tek sorunu Google gibi bir pisliğin Windows Phone'un gelişmesini engellemesi. Hem uygulama yazmıyor, hem de başkası Google'ın uygulamalarından daha iyi uygulama yazınca erişimi keserek kullanımı engelliyor. Zamanında IE'de sorun var diyerek Maps'e erişimi kesti. Neyseki daha sonra IE'de sorun olmadığını Google'ın kendi isteğiyle erişimi kapattığı ortaya çıktı da şu anda Google Maps'i kullanabiliyoruz. Gerçi ben Here Maps ile daha mutluyum ama neyse...

Bence birileri popüler uygulamalara para döküyorki microsoft çabuk gelişmesin. Başka bir açıklaması olamaz. Çıkarsalar kendi yararlarına olacaktır ama aldıkları ücret sanırım daha iyi.

Mİllet bu kadar beğendiğine göre demekki bende bişi var..L520 kurcaladım yok abi hızlı güzel akıcı ama yavan bana "kişiselleştirebileceğim" hissini vermedi

01:57 ye hak veriyorum. Çok haklısın. Ayrıca şu an samimi şekilde söylüyorum ki hiçbir uygulama eksiği yok. Resmi veya resmi olmayan şekilde bulabilirsiniz (bkz: 6tag (by Rudy Huyn))

gelmesin 3.partiler daha iyi özellikle 6tag müthiş olmuş..orjinalini aramıyorum artık :D

6Tag uygulaması zaten Instagram API'sini kullandığı için sorun yok, ayrıca arkadaşım Windows Phone 8'şn kasması çok nadir görülür,hacklenmesi imkansızdır ve RAM Windows Phone 8'de o kadar da önemli değildir. Bilmeden konuşma! Piyasadaki En iyi kameraları NOKİA üretiyor!!

@25 Ağu 2013 11:22 windows phone' un kasması hakkında söyleyecek bir şeyim yok ama hacklenmesi imkansızdır ne demek her sistem hacklenir ram wp8 de önemli değil diyorsun ama ücretsiz fifa bir çok telefona ram yüzünden yüklenemedi nokia en iyi kamera üreticisi derken 4 up kamera üreten HTC' yi unuttun sanırım HTC 8s ve 8x neden tutmadı dersen microsoft ve nokia sense arayüzüne izin vermedi değilse bir çok htc android kullanıcıları geçmeyi düşünüyordu belki de one m7' yi windows phone' la üretecekti...

6Tag uygulaması zaten Instagram API'sini kullandığı için sorun yok, ayrıca arkadaşım Windows Phone 8'şn kasması çok nadir görülür,hacklenmesi imkansızdır ve RAM Windows Phone 8'de o kadar da önemli değildir. Bilmeden konuşma! Piyasadaki En iyi kameraları NOKİA üretiyor!!

@25 Ağu 2013 11:22 hacklenmesi imkansızdır derken? Cahil.

Madem öyle tlf nu satacağım ozaman :) nasıl instagram olmaz yawww. Çok abartmayın diğer uygulamalar yavaş yavaş geliyor o işi hızlandırın instagramda gelmeyi versin.

Gelirse ekime gemilmesse ....me ?? gelmezse gelmesin...

Uygulama eksiği pek fazla yok doğru ama işe yarar uygulamada yok mesela iostaki gibi çalışan ve türkçe bir facebook twitter vs. Uygulama yok. Ve uygulamalar çok pahalı iosta 1 tl ye satılan uygulama 6-7 tl 2 tl ye satılan 10-12 tl ve 5-6 tl ye satılan en az 15 tl. Bu resmen soygun ve durumu nokia ile microsofta telefon ve e-mail ile ama ilgilenen olmadı. Üstelik ios uygulamaları oturmuş olmasına rağmen daha iyi destek alıyor. Sürekli güncelleniyor. Bunu apple fanı olarak yazmıyorum tamamen tarafsızdır ve şuan Lumia 920 ve iphone 5 i altif olarak beraber kullanan biri olarak yazıyorum. Lumianın iyi yanları yokmu var mesela kamera haritalar çok iyi. Ama malesef kamera herşey değil ve iphone 5 in kamerada kötü değil. Şunuda belirteyim iphone da istediğiniz kadar uygulama açın ve üstüne çok kaliteli ve büyük bir oyun açıp oynayın asla takılma olmuyor ve şarjıda sömürmüyor ama lımia oyle değil arka planda açık uygulama çoğaldıkça ısınmaya takılmalara başlıyor ve telefonun şarjı birden boşalıyor isteyen ve belli süre sonra reset atabilir kendine ama iphone da kesinlikle böyle bir sorun yaşamazsınız. Ve normal kullanmıda bile iphone 5 in şarjı 3g aktif sabah 8 den gece 12 ye kadar dayanıyor lumia 920 sabah 8den 3 kapalı akşam 5 kadar ancak benim lumiada mı sorun var diyeceğim ama servise bu sebeple verdim kontrol edildi sorun yokmuş yazılım attılar. Bana sorarsanız wp a hiç bulaşmayın 1600 tl verdim ama çöpe gitti para şu ararlar satmaya niyetliyim ve telefoncuların bazısı almıyor bazısıda 3te bir fiyat veriyor kısacası parada etmiyor 2. Eli yani adam ben kime satacam bunu nokia isteyen yokli artık diyen bile var benden söylemesi

Her uygulamada gelmeyiversin canım instagramdan daha iyi programlar var mağazada. Benim için hangi dilde olduğunun önemi yok program sağlamsa sorun yok. WP8 gayet iyi ilerliyor sadece sabır lazım tüketicilerin eksiği de bu.

beyler Windows phone 8 2 yıllık yeni işletim sistemi sabırla beklemeniz lazım android ios da ilk çıktığında aynı durumdaydı

Microsoft, Apple ve Google'ı kızdırmakla o kadar meşgul oldu ki, artık işletim sisteminden bile anlamıyor! Gerçek telefonlar, iPhone 5S ve Nexus 5'tir!!!!!

@23 Eyl 2013 21:47 İphone 5S ? 5S ÇIKTIDA BIZIMMI HABERIMIZ OLMADI :)

Gidip 200 liraya win8'li telefon alırsan donar. Lumia 925 kullanıyorum. Arayüzü S4'ü geride bırakacak hızda. Heleki interneti. Google chromeyi mahveder. Hem pc'mde hem telefonumda kullanmaktayım win8'i. Mükemmel. Kullanamadığınız şeyi kötülemeyin. 1 seneye kalmaz androide lanet edersiniz..

Sen de yorum yaz