Instagram'a "Yakın Arkadaş" Özelliği Geldi

Instagram'a eklenen yeni özellik, hikayeleriniz için yeni bir dönemin başlangıcına işaret ediyor!

Instagram'a "Yakın Arkadaş" Özelliği Geldi

Instagram'ın Hikaye işlevi, sosyal platformun en popüler yeteneklerinden bir tanesi. Takipçilerinizle ve arkadaşlarınızla anları paylaşmanızı sağlayan işlev, geçtiğimiz sene içinde geniş kitleler tarafından kullanılmaya başlanmıştı.

Instagram yeni yaptığı bir duyuruyla hikayelerinizi belirli arkadaşlarınızla paylaşmanıza izin vereceğini söyledi. Bunun için Hikaye işlevi içinde bir "yakın arkadaş listesi" oluşturmanız gerekiyor. Bu listeyi sadece siz görüyorsunuz ve arkadaşlarınız, bu listeye eklenmek için sizden talepte bulunamıyorlar.

Yeni işlevi kullanmak için profilinize gidin ve yan menüdeki "Yakın Arkadaş Listesi" seçeneğine dokunun. Arkadaşınızın hikayesine bakarken yeşil işareti görürseniz, onun da sizi kendi listesine eklediğini anlayacaksınız.

Instagram, kişisel anlarınızı paylaşırken esneklik sunacak olan bu yeni işlevi Android ve iOS uygulamasında tüm dünyaya açtığını söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Bence bu işlevin detaylarına bakıldığında kolaylıkla "mavi tik" den daha fazla ve büyük soruna yol açacağı öngörülebilir. Umarım insanların eş ve arkadaşları ile aralarını açmadan gerekli önlemler alınır. Not:Mavi tik de yaşanan sorunları küçük bir internet araştırması ile bulabilirsiniz. Bilge Baykuş

Yorum 2. Bence sırf sorun çıkmaması için bir çok insan neredeyse tüm arkadaş listesini yakın arkadaş olarak ayarlayacak ve Instagram'a nur topu gibi bir gereksiz yük eklenecek. İşleve karşımısın ? diyenlere de şöyle bir hatırlatma yapayım; Instagram zaten sadece istediğiniz kişilerin hikayelerinizi görmesini sağlayacak veya istemediğiniz kişilerin görmesini engelleyecek olan "Hikayeyi gizle" işlevine sahipti. Yani daha önceki sorunlarını çözememişken bunun yapılması ne kadar mantıklı sizce ?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play