Instagram'ın Windows uygulaması yolda!

Instagram, büyük bir grup kullanıcının uzun zamandır kurduğu hayali nihayet gerçek yapıyor!

Instagram'ın evrensel Windows 10 uygulaması yolda!

Instagram BETA uygulaması, Windows Phone platformu için bundan yaklaşık iki yıl önce Nokia Lumia 1520 ve Vine, Temple Run 2, Asphalt 8 gibi uygulamalarla birlikte duyurulmuştu. İlk tasarımı 2013'te yapılan söz konusu uygulamanın aradan geçen uzun zamanın ardından ilk güncellemesi nihayet geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Güncellemenin uygulamadaki bazı sorunları düzelttiği belirtiliyor.

Şimdiye dek birçok kullanıcının da 6Tag gibi daha etkili Instagram istemcilerine yönelmiş olduğu bir gerçek. Instagram BETA'nın Cortana'dan bile daha uzun süre beta olarak kaldığını düşünürsek bu da beklenilebilir bir sonuç.

Diğer yandan konuyla ilgili İtalyan web sitesi WindowsBlogItalia'da yayınlanan bir haberde Instagram için bir Evrensel Windows uygulamasının yolda olduğu ve tamamlanmaya çok yaklaşıldığı belirtiliyor.

Haberde ayrıca uygulamanın Objective-C kodunu Universal Windows Platform'a (UWP) getirmede yararlanılan Project Islandwood köprüsünü kullanan bir iOS girişi olduğu da söyleniyor. Uygulama halihazırda kapalı bir beta, fakat Windows cihazlar için nihayet resmi bir Instagram istemcisine büyük bir güncelleme geldiğini görmek güzel...

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Yani anlamıyorum. İnsanlar neden Windows Mobile'da ısrar eder ki? 2 yıldır sürünmekten beklemekten bıkmadınız mı sıkılmadınız mı? Fıstık gibi İPhone var. Hadi paran yetmez eyvallah, olmadı gül gibi Android var. Hazır gelişmiş, oturmuş sistemler varken, insanlar hangi kafayla hangi mantıkla Windows telefon kullanmaya devam eder? Microsoft'tan çıkarınız mı var sizin? Veya babanızın şirketi mi? Microsoft size hizmet vermiyor. Biraz onurlu durun ve size hizmet vermeyen şirkete sırtınızı dönün.

@07 Mart 2016 22:32 Kardeşim cahil cahil konuşma, halinden memnunsan kal yerinde. İnsanlar neden Windows Phone 'a geçtiler diye sana anlatmaya üşeniyorum. Kullananlar senin bulunduğun yerleri geçerek geldiler. Senden daha iyi biliyorlar yani. Kafanı yorma sen. Tuvalet kağıdı vs zımpara olayı sana cevap vermek...

@07 Mart 2016 22:32 android ve ios tan hoşlanmıyorum seninle bir ilgisi yok bana yetiyor.

@07 Mart 2016 22:32 Yani anlamıyorum, isteyen istediğini kullansın. Madem bu kadar kötü sistem niye karalama kampanyası ya da düşmanlık yapıyosun. Git işine ne b*k kullanıyorsan kullan sama kim ne der. Sorunlusunuz yemin ederim.

Ve açık sürüm yayınlandı. Sanırım ios'taki son sürümün birebir aynısı var.

Yeni instagram uygulaması windows 10 için yayınlandı şuan kullanıyorum

Bir süre w10 mobile kullandım ve tam bir fiyasko olduğunu çekinmeden söyleyebilirim.Sıkıntıdan başka bir şey değil.Neymiş stabilmiş, falan filan.Bunlara kanmayın.Yakın zamanda Microsoft bu sistemi telefonları satarak elinden çıkaracaktır.Felaket zarar ediyor çünkü.

@08 Mart 2016 07:36 betanın anlamını bilmeyen bir kişi. Önce betanın anlamını öğren ondan sonra yaz.

6tag iyiydi yahu ne gerek var

Ya benimki lumia 520 banada oluyormu w10 ve instagram uygulaması cevap yazarsanız mutlu olurum

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir