Intel 10. Nesil Core İşlemciyi Piyasaya Sürdü

Intel'den 10. nesil Intel Core işlemciler laptop deneyimlerinde yeni çağın kapıları açılıyor.

Intel 10. Nesil Core İşlemciyi Piyasaya Sürdü

PC'ye yüksek performanslı yapay zeka (AI) özelliğini getiren yeni işlemciler, üst düzey eğlence performansı için Intel Iris Plus grafiklere sahip ve Intel Wi-Fi 6 (Gig+) ve Thunderbolt 3 sayesinde en iyi bağlanırlık özelliklerini sunuyor.

10. Nesil Intel Core işlemciler, Intel'in, performanstan taviz vermeden bilişimin tüm vektörlerinde en üst düzey başarı sunacak, iş yükü için optimize edilmiş PC platformları geliştirme yolculuğunda önemli bir kilometre taşı olma niteliğinde. Performans ve yanıt verebilirlik yönündeki iyileşmelere ek olarak, SoC (yongadaki sistem) üzerinde optimize edilen yapay zeka, grafik, bağlanırlık ve I/O, OEM'lere, multimedya izlemek, oyun oynamak ve yaratmak isteyenler için çok yönlü dizüstü bilgisayarlar geliştirme imkanı tanıyor.

10. Nesil Intel Core işlemciler, ince ve hafif ikisi bir arada ve dizüstü bilgisayarlar için yapay zeka hedefiyle geliştirilen ilk işlemci ailesi olma özelliği taşıyor. Günümüzün yapay zekadan güç alan uygulamalar için gereken akıllı performansı sunan işlemciler, ayrıca pek çok özelliğe de sahip.

? Intel Deep Learning Boost: Otomatik görüntü iyileştirme, fotoğraf endeksleme ve fotogerçekçi efektler gibi kullanım senaryolarında maksimum yanıt verebilirlik amacıyla CPU üzerindeki sinir ağını hızlandıran yeni ve ayrılmış bir komut seti.

? Video stilizasyon, analiz ve gerçek zamanlı video çözünürlüğü artırımı gibi kesintisiz ve yüksek çıktılı veri çıkarım uygulamaları için 1 teraflopa varan GPU işlem gücü.

? Maksimum pil ömrü için en düşük güçte çalışırken ses işleme ve gürültü önleme gibi arka planda çalışan iş yükleri için ayrılmış Intel® Gaussian & Neural Accelerator (GNA).

BASIN BÜLTENİNDEN DERLENMİŞTİR

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

intel hala güç tüketimi gibi alanı olmayacak şeylere yönelmenin peşinde. amd gibi saf performansa önem vermezse ve çekirdek sayısı arttırımına gitmezse yani piyasayı tökezletmeye devam eder de amd de hata yaparsa masaüstü piyasasını çökerticek haberi bile yok.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

İlginizi çekebilir