Intel artık bu noktaya odaklanıyor!

Intel'den küçük ama önemli bir adım: İşte işlemci devinin "hayata yeni bakış açısı"...

  • Gökay Özbudak
Kullanıcı deneyimi ön planda..
Kullanıcılar daha da etkileşimde olacak...

Intel, dokuzuncu geleneksel Araştırma Günü çerçevesinde yeni bölümünü ve teknoloji odaklarını anlattı. Intel'ın teknoloji bölüm şefi Justin Rattner'ın dediğine göre artık laboratuvarların yeni bir odağı var; Kullanıcıların teknolojiyi nasıl yaşayacakları.

Kullanıcı deneyeminin nasıl olacağı üzerinde çalışmak, Intel Laboratuvarlarında çalışanların bir teknoloji üzerinde çalışırken daha farklı düşünmesi demek. Rattner şunları söylüyor; "Bunun, yeniliği tam olarak kullanabilmek için çok önemli bir yol olduğu düşünülüyor. Yani yeni bir hafıza teknolojimiz varken en küçük aşamasından düşünmek yerine, sizin onunla ne yapabileceğinize düşünmeye zaman ayıracağız."

Kullanıcı deneyimini arttırabilmek için de Intel laboratuvarlarına yeni bir bölüm eklendi, Etkileşim ve Deneyim Araştırma bölümü.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

chip online olarak yazılarınızı tümü çok saçma neden mi ??
çünkü;yazıyı zazarkenn makaleyi gereksizce uzatıyosunuzzz..(bu yorumu buraya yazıyorum ama bu tüm makaleler için geçerlidir..)
bu tip yazılarda böyle şerler olur ama teknolojik yazılarda çekilmez hale geliyoo..okur ken çatlama noktasına geliyorumm...
özellikle 1 sayfadan fazla olan konular.hiç çekilmiyo..

mesela farz edelim windows 8 hakkında yazı yazıcaksınız.ama bir kısmı gerekli olsada wimdowsun önceki sürümlerine gereçsizce değinirdiniz. bu bayıcı oluyo.

intelin düşünce sistemi etkileyici

19.46daki arkadaş eleştiri yapmaya çalışmış fakat biraz abartmış.ben okumayı seviyorum kardeşim olayların özellikle uzatılarak betimlenmesini seviyorum benimde bu hoşuma gidiyor ve hiç bir şekilde gereksiz bir bilgi olmuyo makalelerde yada haberlerde sadece önceden de haber yapılmış bir şey anımsatılıyor unutmuş yada o konudan ilk defa haberi olan kullanıcılar için.bencillik yapma.

adamlar işlemci üretmeyi bıraktı milletin nasıl kullanacağını düşünmeye başladı demekki ürettikten sonra satmak için pazar yaratmak lazım iyi strateji:D

iyi hadi hayırlı işler bol düşünmeler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play