Intel cep telefonu işine girer mi?

İşlemci devi farklı sulara açılmaya hazırlanıyor: Intel'in iddialı cep telefonu planları burada...

  • Ümit Öncel

Intel'in telefon piyasasına girme isteğini ilk defa duymuyoruz. İşlemci devinin birkaç yıldır bu konuyla ilgilendiği ve çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor. Fakat Intel'in bu konuda pek açıklama yapmayı tercih etmiyor olması, bazı noktaların da karanlıkta kalmasına neden oluyor. Örneğin Intel'in üretmesi beklenen cihazın bir akıllı telefon olacağı tahmin ediliyor, fakat diğer yandan bunun bir taşınabilir bir internet cihazı olacağını düşünenler de az değil.

Ortalıkta çok söylenti olmasına rağmen konunun kesinleşen kısımlarının sınırlı olması şimdilik net konuşmayı zorlaştırıyor ama endüstri analiz uzmanı Doug Freedman, Intel'in bu girişiminin çok önemli sonuçları olduğunu düşüyor. Intel'in işlemci üzerinde çalışan bir sistem geliştirdiğini v bu sistemin sadece Intel'in kendi ürününde değil, Intel işlemcileri kullanan diğer üreticilerin kendi modellerinde de görüleceğini düşünüyor. Belirsizlik yüzünden çok net bir iddia ortaya atmaktan çekindiğini söyleyen Freedman, yine de Intel'in bu konuyla ilgili daha çok detay paylaştığında, piyasada kendi ön görüleri doğrultusunda bir hareketlenme yaşanacağı görüşünde.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Kaç çekirdekli.?,remi haç.?,hdd kaç?:)

artık yükseltin şu ceplerin performansını ya...ne onlar öyle yarışsalar yarışsalar hesap makinesiyle yarışacak cepler...

intel,amd vs...bunlar mobil cihazların ıcıne girseler ortalıgı tozla duman ederler ...western88

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play