Intel: Ciro ve kar miktarı artış gösteriyor

Yonga devi Intel, 2009'un üçüncü çeyreğina ait finansal durumunu açıkladı. İşte rakamlar...

  • Halil Mollaoğlu
Intel: Ciro ve kar miktarı artış gösteriyor
Intel: Firma ciro ve kar miktarını yükseltiyor.

Yonga üreticisi Intel geçenlerde 2009'un üçüncü çeyreğine ait finansal durumunu açıkladı. Açıklamaya göre geçen senenin paralel dönemine göre ciro ve kar miktarı belirgin derecede arttı.

Firmanın cirosu 1,4 milyar Dolar artarak yaklaşık 9,4 milyar dolara yükseldi. Yine geçen çeyreğe ait net kar miktarı 1,9 milyar Dolar. 2008'deki paralel çeyrekte ciro miktarı yaklaşık 10 milyar Dolar, kar miktarı ise 10 milyar Dolardı. Böylece Intel neredeyse geçen seneki finansal seviyesini yakaladı ve açıklanan sayılar ile hem kendi tahminlerinin hem de uzmanların yaptığı tahminlerin ötesine geçti.

Intel bu senenin son çeyreği için şimdiye kadar beklenilenden daha iyi bir finansal tabloya ulaşacağını umut ediyor. Firmanın tahminlerine göre ciro miktarı yaklaşık 10,1 milyar dolar artı eksi 400 milyon Dolar olacak. Buna karşın uzmanlar firmanın bu seneyi 9,5 milyar Dolar ile kapatacağını düşünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

AMD ne durumda bi haber yok mu?

İntel dünyadaki pazar payının tümünü kaparsa ve pazarda tam tekel halini alırsa insanlar mecburen yüksek fiyata intel işlemci satın almak zorunda kalır. o zaman AMD yi ararlar ama iş işten geçmiş olur. AMD nin kıymetini bilelim.

Demekki intel %100 kar ediyor. İntelciler bir kazık seziyorum...

her konuda başarılı olan kazanır, sadece işlemci kalitesi ve hızı yetmiyor maalesef.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play