Intel de indirimde

Intel'den büyük indirim. %50'ye varan indirimlerle 4 çekirdekli işlemci almak artık daha kolay.

  • Ongun Batuhan Altan
Intel de indirimde

Amd'nin Phenom'ları oldukça uygun bir fiyattan satmasından sonra Intel'den gelecek cevap bekleniyordu ve sonunda Intel'den de indirim kararı çıktı.

Intel, Core 2 Quad 6600 modelini 266 dolardan satışa sunmasıyla birlikte yüksek bir satış rakamına ulaşmıştı ve şimdi bunu tekrarlamak istiyor. Geçen sene 22 Nisan'da indirime giden Intel bu sene de yine Nisan ayında indirime gitmeye hazırlanıyor.

Henüz kesinleşmiş olmamakla beraber, 20 Nisan'dan fiyatı düşecek olan Core 2 Quad Q6700 ve Core 2 Quad Q6600 modelleri arasında Q6600 266 dolardan 229 dolara, Q6700 ise 530 dolardan 266 dolara inmiş olacak.

Çift çekirdekli modellerinden Core 2 Duo E4600 ise 139 dolardan 119 dolara inmiş olacak. Pentium E2180 ise 87 dolardan 77 dolara inecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 21 Yorum

Ne kadar inerse insin almıyacağım. İlk işlemcim Pentium 233 MMX 1997. Bu zamana kadar hep Amd kullandım işlemcim Amd 3500+.

Etrafımdaki insanların sistemlerini toparlıyorum sırf yardımcı olmak için sadece Quadro sistem test etmedim ama nedense İntel sistemler bana hep yavaş çalışıyormuş gibi geliyor en azından verilen parayı hak etmiyor

AMD sistemleri tavsiye ederim.

Max_Real Qnx

bu indirim güsel olmuş işte

düşünsenize amd olmasa bu intel indirim yaparmı?hiç yoktan alın size amdnin faydası.

her zaman intel demişimdir fakat fiyatlar beni amd ye yöneltdi kampanya çok güzel bekliycem sabırsızlıkla

allah amd'yi başımızdan eksik etmesin halimiz ne olurdu kimbilir... :)

güzel haber . . . bilgisayar almayı düşünenler beklesin :-)

Q6700 modeli iyi bir indirim görcek gibi stoklar birikmiştir Q6600 la arasında bir fark yok fiyat farkından başka fiyat farkıda uçurumdu eşitlenmiş olacak hemen hemen diğer modellerdeki 10 veya 15 dolar indirim indirimmi?

işe bak ne işlemciler var piyasada biz halen pentium 4 e talim ediyoruz

yav benmi yanlış hesapladım 266$'dan 229$'a düşüş nasıl %50 olur.%13 indirim var.%50 indirim olsa 133$ olması gerekmez mi?Intel gene kandırıyo bizi ya neyse.Q6700'ün fiyatını düşürmüşler.zaten o modeli o fiyatla kimse almıyorduki.Herkes q6600'ün fiyatında ciddi düşüşler bekliyordu.nVidia yaptı 90$'a 8600gt 180$'a 9600gt var.Ama intel bu.illa ki servet ödeyeceksiniz.

E6750 lerde bi indirim yapılmalı çok pahalı. VE E7XXX serisi yapmalılar bu orta seviyeye hitap etmeli ;)

işte rekabet ortamı budur! bu rekabet yüzünden cebimizde akrep besler olucaz :)

Evet ben amd kullanmadım ama herkes yani genelde amd deniyor deniyorsa birşey var demektir fiyat intele göre daha uygun 64 bit yazılımı desteklemesi gibi birçok özelliği var.Bazı arkadaşlar biz hala p4 kullanıyoruz diye kendilerine bir garip gelmiş fakat p4 ler 2003 yılında çıktı bende p4 3ghz kullanıyorum her işi rahat yapıyor.

Taktik basit.AMD'den 4 çekirdek sesleri gelmeye başladı.İntel'de AMD 4 çekirdeklerini çıkartana kadar kendi 4 çekirdeklilerini kakalamaya çalışıyor.

Q 6600 deki ikinci indirim sonrası fiyat 226$.yanlışınız var.

Arkadaşlar Amd Phenom'dan uzak durun size bir dost tavsiyesi 790Fx Chipsetli Asus ve Msi boardda henüz Bios sorunlarını aşamadı Zaten kaldı ki Amd İşlemcilerdeki sorunu kendisi bile kabul etmiş nasıl oluyor en iyisi Amd onu anlayamadım.Amd ben 5 sene evvel idare ederdi şimdi fiyat performans olsun teknik kalite olsun yerlerde sürünmede.Sakın Amd'den yana kullanmayın şansınız çok pişman olursunuz.O eski Athlon Fx serisi performansları tarih oldu çünkü.

amd den vaz geçmem

yıl sonuna doğru nvidia hem uculayacak hem de yüksek işlemciler
piyasaya sürecek.almak isteyenler az daha beklerse ,hem kalite hem
performanta karlı çıkar.

yıl sonuna doğru nvidia hem uculayacak hem de yüksek işlemciler
piyasaya sürecek.almak isteyenler az daha beklerse ,hem kalite hem
performanta karlı çıkar.

yıl sonuna doğru nvidia hem uculayacak hem de yüksek işlemciler
piyasaya sürecek.almak isteyenler az daha beklerse ,hem kalite hem
performanta karlı çıkar.

sanki intel den para mı aldınız reklam için almayın felan amd bu ne herkes özgür hocam adam daha az paraya aynı performansı alacaksa niye kazık yesin ki tabiki amd alacak

indirim yaptığı bu iki model gerçek 4 çekirdekli değil galiba ikiside birbirine çok yakın özellikte olan işlemci

intel qx lerde indirim yapmalı ki göz boyama olarak alnlaşılmasın bu indirimler

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play