Intel'den, 64-bit için özel KitKat!

İşlemci devi Intel, kendi 64-bit işlemcileri için kendi özel Android KitKat'ını yaptı!

  • Cem Şancı
Intel, işlemcileri için kendi KitKat'ını yaptı!

Intel, 64-bit Intel işlemcilere sahip (dördüncü nesil Haswell işlemciler de dahil olmak üzere) cihazlar için düzenlediği özel Androdid 4.4.2 (KitKat) işletim sistemini yayınladı. Intel'in yorumuna göre, geliştiricilerin biraz çalışması ile bu yeni Android, 64-bit işlemciye sahip her cihaz üzerinde çalışabilecek.

Intel'in düzenlediği bu yeni Android sistemi şimdilik birincil olarak geliştiricileri hedef alıyor ancak geliştiricilerin de yardımıyla yeni sistem, yakında 64 bit Intel işlemcili tüm tabletlerde, notebook'larda, masaüstü bilgisayarlarda ve cep telefonlarında çalışabilecek.

Elbette sistemin cihazlarda kullanılabilmesi için Google'ın onayı ve yayını gerekiyor. Intel'in 64-bit Android KitKat ile işi tam olarak bittiğinde, bu onay da gelecektir diye düşünüyoruz...

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

süper...............

Hala dalvik mi

Google yapmıyo intel yapıyo sözde Google'ın sistemi..

Birde sıkıntısız çalışırsa :D

Gereksiz 64 bite hiç gerek yok

@09 Nis 2014 20:37 Telefon ve tabletlerin gelişimi için 64bit şart. Zaman içinde 64 bit uygulama sayısıda artarsa cihazların verimi oldukça artar. Özellikle iş kullanıcıları için 64 bit ciddi avantajlar sağlayacaktır.

ziyaretçi 19:53 sistemin açık kaynak kodlu olduğunu unuttun her halde

andorid açık kaynak kodlu free bir işletim sistemi google in işletim sistemi fakat bunu geliştirmek değiştirmek herkesin elinde google den izin almasıda gerekmez

x86 tabanlı özel android dalvik veya art değil sadece linux kerneliyle oynayacak

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost