Intel'den hayran bırakan konseptler!

Intel'in CES'de tanıttığı laptop ve tablet konseptleri, sizi de kendilerine hayran bırakacak!

  • Zeynel A. Öztürk

Las Vegas'da devam eden Tüketici Elektronikleri Fuarı'nda (CES) ortaya çıkan ultrabook konsepti, yenilikçi bir fikri gözler önüne serdi.

Resimde görebileceğiniz Intel'in taşınabilir konsept bilgisayarı, kapağı kapalıyken de kullanılabiliyor. Kapağın bir kısmı dokunmatik ekrandan oluşuyor ve bu sayede ekranın bir bölümü ile etkileşim kurmanıza izin veriliyor. Görüntülerdeki arayüz Windows 8'e benzese de cihazda Windows 7 yüklü olduğu söyleniyor. Ancak Windows 8 çıktığında bu cihaza girmesine kesin gözle bakılıyor. Intel'in yeni ultrabook konseptini videomuzda yakından görebilirsiniz!

Intel'in tanıttığı diğer bir prototip ise tablet ile klavyeyi mükemmel bir şekilde bir araya getiriyor. Cihazın klavyesi katlanabiliyor ve istendiğinde bir dizüstü bilgisayar şeklini alabiliyor. Bu prototipten fotoğrafları sonraki sayfalarımızda görebilirsiniz.

Laptop'a dönüşen tablet'ten görüntüler - I

Kaynak: Neowin.net

Laptop'a dönüşen tablet'ten görüntüler - II

Kaynak: Neowin.net

Laptop'a dönüşen tablet'ten görüntüler - III

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Geçen yıl bu tasarımı yapmıştım, Böyle bir çalışmanın Türkiyeden çıkmasını isterdim, Casper firmasına sunmak istedim ama kaale almadılar, adamlar yapmış işte, bizim Türk firmaları önem vermiyor böyle şeylere, o yüzden hep geride kalıyoruz...

Saçmalık, doğru dürüst bir tablet ultrabook ve diğer çeşitli melezleri yok eder zamanla, sonuçta ortada kalacaklar adam gibi bir desktop ve tabletler olacak! Aradaki pazarlamacılara kapılmaya hiç gerek yok!

Türkiyede hiç bir şey yapamazsın arkadaş. Sonra ağlıyorlar neden beyin göçü var diye.

Biri konsept dedi dimi.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play