Intel'den iki "özel" cihaz!

Intel, özel olarak tasarlanan yeni tablet ve laptop'unu resmi olarak tanıttı!

Intel'den iki "özel" cihaz!

Intel, eğitim kurumlarında kullanılmak üzere iki yeni cihaz tanıttı.

Intel, eğitim kurumları için özel olarak tasarlanmış bir tablet ve bir laptop tanıttı.

10in Intel Education Tablet ismindeki tablet, isminden de anlaşıldığı üzere 10 inç boyutunda bir tablet. Android 4.2 Jelly Bean ile çalışan tablette özel eğitim uygulamaları da bulunuyor. Intel Atom Z2520 işlemciyle çalışan tablette isteğe göre 3G bağlantı da sağlanabiliyor. Tabletin önünde arkasında 1080p çözünürlüğünde video kaydı yapabiliyor. Tabletin pil dayanma süresi ise 12 saat. Bu da bugünkü ortalamaların çok üzerinde.

Intel'in tanıttığı ikinci cihaz ise, Classmate PC isminde bir laptop. Yine eğitim kurumları için hazırlanmış olan PC'nin opsiyonel dokunmatik ekranlı Windows 8.1 edisyonu da bulunuyor. Bilgisayarın Celeron N2806 işlemcisi bulunuyor ve kapağüın üst kısmında döndürülebilir bir kameraya sahip. İki cihaz da, öğrencilerin ellerinden düşürmelerine karşı özel koruyucu bir materyalle kaplanmış, böylece ortalama bir ders sırası yükseliğinden düşse bile bir şey olmuyor. Elbette su ve toza karşı da koruması bulunuyor.

Cihazların fiyat bilgileri henüz belli değil ancak dünyanın pek çok ülkesinden eğitim kurumlarının bu yeni cihazlara büyük ilgi göstereceğini tahmin etmek zor değil.

 

 

İndirmek için tıklayın

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Tasarım biraz dandik duruyor.

Sen de yorum yaz

Turhost